Насильство «на паузу» не поставити: учнів школи гімназії №1 вчили протидіяти насильству

Насильство «на паузу» не поставити: учнів школи гімназії №1 вчили протидіяти насильству

Поки всі говорять про коронавірус, варто не забувати про інші соціальні проблеми, які дуже важливі і зачіпають кожного з нас так чи інакше.

Зараз у нашій країні проходить всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка допомагає озвучити болючі теми сучасності, а не замовчувати їх.

Першою до школи-гімназії №1  м. Хмільника завітала директор місцевого Бюро безкоштовної правової допомоги Ганна Мариніч. Ганна Вікторівна виступила перед п’ятикласниками НВК з виступом на тему «Розірви коло насильства». Лекторка зауважила, що їй було надзвичайно приємно працювати з розумними, щирими і освіченими дітьми та подякувала учням за активну участь.

1 грудня у тому ж навчальному закладі (цього разу у 9 класі) відбулася зустріч прес-секретаря Хмільницького міськрайонного суду Наталі Міщук із школярами. Прес-служба суду повідомила, що зустріч стала можлива після запрошення адміністрації школи, одностайної згоди батьків і дітей та за абсолютного дотримання усіх правил безпеки.

Страх, біль, сором, безпорадність – те, що відчуває людина, коли зазнає насильства.

  • Діти були дуже щирі і відкриті в своїх емоціях: ми ділились один з одним своїми історіями «зустрічей» із різними видами насильства, проговорювали, якими мають бути їхні дії, куди звертатись за допомогою, якщо дитина стала свідком чи зазнала насильство. Завжди надихаюсь такими зустрічами – шкода, що карантинні обмеження тривалий час не дозволяли бачитись зі школярами. Але ж підлітки дуже спраглі до таких розмов! Поки зустрічі можливі (з дотриманням усіх правил безпеки), я щоразу відповідатиму «так» на запрошення провести лекцію, – розповіла прес-секретар Хмільницького міськрайонного суду Наталя Міщук.
  •  «На паузу» не можна поставити важливі соціальні проблеми, поки триває пандемія, а наші діти шукають інформацію, яка рятує їхню гідність та життя.

Відомо, що поки в Україні не введений повний локдаун, подібні зустрічі будуть проводитись і надалі. Бо поки ми говоримо лише про карантин, наших дітей підстерігає ряд небезпек, від яких ми їх маємо вберегти, поговоривши з ними про важливе, те, що цікавить саме їх.

 

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *