Наступний опалювальний сезон Україна пройде без російських енергоносіїв

Наступний опалювальний сезон Україна пройде без російських енергоносіїв

Опалювальний сезон 2022/2023 років Україна пройде без використання будь-яких російських енергоносіїв. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в колонці  “Економічної правди”, пише NEWS Хмільника.

Він наголосив, що цього опалювального сезону Україна вже диверсифікувала постачання вугілля – більше половини імпортованого під час ОЗП 2021/2022 вугілля надійшло морем – з листопада 2021 року надійшло 18 суден (1,424 млн тонн).

  • На наступний сезон будемо відпрацьовувати логістику вже у плановому режимі. Крім цього, разом з нашими західними партнерами розробляємо механізми диверсифікації джерел та постачання енергоносіїв до Європи, – сказав міністр.

Він також додав, що НАЕК “Енергоатом” готовий повністю відмовитися від російського ядерного палива.

Також одним із засобів відмовитися від російської електроенергії він назвав можливість експорту української електроенергії  до європейських країн. За його словами, це стане можливим тоді, коли Україна об’єднається з  ENTSO-E.

Очільник МІненерго наголосив, що нині найголовніше – зупинити війну.

  • Це можна зробити, перекривши вентиль її фінансування. Для цього ЄС потрібно відмовитися від купівлі російських енергоресурсів. Ембарго на імпорт вугілля – перший, але недостатній крок. Це лише 4 млрд євро, між тим як газ та нафтопродукти коштують більше 87 млрд євро на рік для Європи, – підкреслив міністр.
  • Завданням є забезпечення стабільного проходження наступного опалювального сезону – 2022/2023. Він буде відрізнятися від всіх попередніх. Не тільки для України, але й для всієї Європи. Наступний опалювальний сезон Україна пройде без будь-яких російських енергоносіїв.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *