Нардепи проголосували за законопроєкт про статус англійської мови в Україні

Нардепи проголосували за законопроєкт про статус англійської мови в Україні

Це сталося вчора, 22 листопада. Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт щодо застосування англійської мови в Україні.  За проголосували 278 депутатів.

Про підтримку законопроекту анонсував нардеп Железняк. Він нагадав, що проект передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначення категорії посад, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, унормування особливостей застосування англійської мови  в роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту, охорони здоров’я.

Обов’язково володіти англійською повинні кандидати на такі посади:

  • державної служби категорії A, а також служби категорій Б та В, перелік яких встановлюється Кабміном;
  • глав місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабміном;
  • поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів;
  • прокурорів;
  • податкові та митні органи, перелік яких встановлюється Кабміном;
  • керівників суб’єктів державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабміном.

У законопроєкті також є пункт про те, що у всіх видах транспорту, вокзалах, аеропортах оголошення, повідомлення та написи  повинні дублюватися англійською мовою.

Нардеп зазначив, що ті, хто виступав за збереження українського дубляжу в фільмах, можу бути спокійними, адже норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу з субтитруванням українською була виключена рішенням Комітету.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *