Нардеп Юрчишин ініціював нове державне свято

Нардеп Юрчишин ініціював нове державне свято

В Україні з’явиться нове офіційне державне свято, яке називатимуть ще й смачним. Відзначати смачне свято планують вже у 2022 році. За законопроект проголосували в усіх профільних Комітетах Парламенту і вже готуються до розгляду в сесійній залі.

Про це повідомили на Znay.ua, пише NEWS Хмільника.

Профільний Комітет гуманітарної та інформаційної політики підтримав  № 6361 – проект “Постанови про встановлення Дня українського борщу”. Його ініціатором є народний депутат Ярослав Юрчишин і ряд інших депутатів.

  • Це – не просто страва. Борщ давно став предметом дискусій, а за питанням “ЧИЙ борщ?” можна досить чітко ідентифікувати і політичні погляди людини. На тлі російського військового напастя може здатися, начебто це питання не на часі. Але ж інформаційна війна тривала раніше і продовжується досі – і українська національна страва є одним з її інструментів. Тепер йдемо в сесійну залу – борщ український і крапка, – розповів ініціатор смачного свята.

Відзначатиметься День борщу у кожну другу суботу вересня. Та, окрім появи нового свята, в Україні впровадять і цілий комплекс заходів на державному рівні:

  • щорічне проведення заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України;
  • проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу, його культурологічну складову.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *