Нардеп по Хмільницькому району Петро Юрчишин утримався при голосуванні за продаж земель

Нардеп по Хмільницькому району Петро Юрчишин утримався при голосуванні за продаж земель

Народний депутат України по Хмільницькому району Петро Юрчишин утримався від голосування за продаж землі сільськогосподарського призначення. Нагадуємо, що сьогодні, 13 листопада, Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт закону №2178-10 щодо продажу землі сільськогосподарського призначення. Рішення підтримали 240 народних обранців.

Про це повідомляють на сайті Верховної Ради України.

13 листопада народні обранці більшістю у 240 голосів прийняли у першому читанні Проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Рішення підтримали народні депутати від “Слуги народу” (227 голосів – ред.) та 13 позафракційних.

Як голосували вінницькі нардепи-мажоритарники:

  • Анатолій Драбовський (Слуга народу) ОВО № 11 – за
  • Максим Пашковський (Слуга Народу) ОВО № 12 – утримався
  • Петро Юрчишин (депутатське об’єднання “За майбутнє”) ОВО № 13 – утримався
  • Ірина Борзова (Слуга Народу) ОВО № 14 – за
  • Лариса Білозір (депутатське об’єднання “За майбутнє”) ОВО № 15 – проти
  • Геннадій Вацак (депутатське об’єднання “За майбутнє”) ОВО № 16 – утримався
  • Микола Кучер (депутатське об’єднання “За майбутнє”) ОВО № 17  – утримався
  • Олег Мейдич (Батьківщина) ОВО №18 – протиЦікаво, що на офіційній сторінці нардепа у “Фейсбук” поки що немає жодних коментарів чи аргументів стосовно цього рішення. Тож готові оприлюднити й позицію народного обранця. 

Варіантом Закону, який прийняла Верховна Рада у першому читанні, скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення з 01.10.2020 року. Також визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки. Серед них: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України. Іноземні громадяни і особи без громадянства можуть отримати у власність землю  в порядку спадкування та з обов’язком відчужити ділянку протягом року.

До 1 січня 2024 року діятиме правило, за яким не допускається набуття права власності юридичними особами, бенефіціарним власником яких є іноземці. Вказані вимоги не розповсюджуються на випадки, коли власники орендують землю не менше 3 років. Встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *