Найближчим часом ціни на яйця вирівняються: коли саме?

Найближчим часом ціни на яйця вирівняються: коли саме?

В Мінагрополітики обіцяють, що найближчим часом ціни на яйця вирівняються. Разом з тим у Міністерстві зазначають, що також не очікується дефіциту продовольства, і підстав для суттєвого здорожчання деяких продуктів немає, – повідомляє NEWS Хмільника.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі марафону на телеканалі ICTV.

Зокрема, нині нижче за 53 гривні яйця у нашому місті знайти практично неможливо. На ринку їх продають по 70 гривень за десяток, у супермаркетах – від 65 грн і вище. Проте народ України заспокоїли і запевнили, що панікувати не варто. А в соцмережах про підвищення цін, зокрема, і на яйця, з’явилося безліч мемів, що свідчить про нездоланні настрої українського народу.

ТО ЩО Ж ПООБІЦЯЛИ УКРАЇНЦЯМ? 

  • Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується. У нас буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає. Навпаки – у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін, – сказав Дмитрасевич. 

За його словами, аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн.

  • Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі –  війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути, – запевнив Маркіян Дмитрасевич.

Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 тис га. З зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру.

  • Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання, – підкреслив заступник міністра.

Також найближчим часом вирівняються ціни на яйця. Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше, зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, – з нестачею курей-несучок та скороченням виробництва яєць.

  • Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовільнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме, в першу чергу, –  загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики, – уточнив Маркіян Дмитрасевич.

Ілюстративне фото – мем із Фейсбук (від ред. інтернет-мем, – це будь-яка дотепна коротка інформація (фраза, зображення, звукоряд, відео) іронічного характеру, яка відтворює певне ставлення до якихось подій чи обставин, та поширюється в інтернеті).

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *