Нацбанк змінить дизайн монет номіналом 1 та 2 гривні

Нацбанк змінить дизайн монет номіналом 1 та 2 гривні

27 квітня 2018 року Національний Банк України ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні. Через те, що монети дуже подібні між собою, їх часто плутають люди з вадами зору та пенсіонери, та й кожному потрібно приглядатися до монети, аби обрати потрібну.

Про зміну дизайну монет під час пресбрифінгу щодо старту Всеукраїнської інформаційної кампанії із безпеки готівкових розрахунків сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан, – повідомляє Укрінформ.

  • Поки що ми не розглядаємо оптимізацію банкнотно-монетного ряду. Однак ми почули нарікання українців на якість монет 1 та 2 гривні і наразі працюємо над тим, щоб змінити дизайн і зробити ці монети більш зручними для людей з вадами зору та похилого віку, – сказав Шабан.

Українці після такої новини активно почали коментувати цю подію. Одні нарікають на те, що з поганим зором і справді їх не відрізнити, інші вважають, що краще б повернули паперові гроші, адже велику кількість монет у гаманці носити незручно. Дехто пише, що через малий асортимент копійок в магазинах постійно не додають решти.

А ось ще деякі думки українців:

  • Працюю в магазині. 90 % людей не беруть здачі монетами. От що небудь дайте – цукерки, сірник, але тільки не той непотрібний металолом. Не те що пенсіонер не хоче його собі, та і молодому важко його роздивитись.
    Майже однакові номінали. До слова . В Чехії теж така практика виведення дрібних грошей. Але коли береш їх копійку, навіть закритими очима реально розгледіти відмінність номіналів. А наші всі їздили в Європу, тягнуться туди, і наробили однаковісіньких копійок, навіть не знаю хто їх може з легкістю розрізнити.
  • Для чого було робити ці монети? Де логіка – 10 коп дійсні, 25 – не дійсні.
  • Я взагалі не сприймаю металеві гривні за гроші. Літом їх не має де носити, в гаманці немає місця під копійки. Спочатку вилучили з обігу 1,2,5,25 коп і це було супер, а потім ввели металеві гривні. Паперові гривні набагато зручніші в користуванні.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *