Начальник Хмільницького центру надання адмінпослуг вивчала досвід естонських колег

Начальник Хмільницького центру надання адмінпослуг вивчала досвід естонських колег

В рамках проекту«Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС) відбулася робоча поїздка до Естонії для обміну досвідом у сфері електронного врядування, електронних послуг з акцентом на програми, технології та інструменти, які використовують для покращення управління та надання якісних адміністративних послуг. До складу української делегації входили 13 представників міст- партнерів.

Представником від Хмільницької громади у робочій поїздці  до Естонії  була начальник  Центру надання адміністративних послуг у м. Хмільнику Людмила Мельник.

У рамках візиту учасники   зустрілися з міністром державного управління Естонії  паном Яаком Аабом,  відвідали  Брифінг-центр «Електронна Естонія», де ознайомились з електронними послугами, що надаються місцевими органами влади.

У ході  робочої поїздки  її учасники  зустрілись  також  із  очільниками  міст  Тарту,  Вільянді,  Пярну  та спеціалістами-практиками муніципалітетів і профільних департаментів.  Обговорили електронні рішення у сфері соціальних послуг,  розподіл місць у  школах і дитячих садках, сучасні підходи до процесу реєстрації та ліцензування бізнесу, місця проживання, використання електронних рішень для будівництва та дизайну, видача дозволів на будівництво та користування тощо.

Українська делегація також відвідала  Департамент поліції міста Вільянді, де зустрілася з начальником Департаменту поліції паном Маргусом Сассом та  Управління дорожнього господарства Вільянді в бюро послуг Тарту паном Лембітом Сокком. Під час цих візитів  ознайомилися  з особливостями надання е-послуг для громадян,  а саме:  з процедурами отримання паспортів та ID-карток та електронної реєстрації транспортних засобів та видачі водійських посвідчень.

Учасники ознайомчої поїздки мали змогу дізнатися про електронні інновації за напрямком роздрібної торгівлі  під час візиту до компанії  Cleverоn AS, що займається виробництвом інноваційних посилочних автоматів.

Не менш цікавою була зустріч з головою Муніципальної ради Пих’я-Сакала  та директором школи послуг і сільського господарства Олуствере паном Арнольдом Пастаком.

Під час заключної зустрічі з програмним директором пані Тійною Ілсен і проектним  експертом ЕСЕАР паном Тійтом Матсулевичем учасники поділились своїми  враженнями  та  висловили  вдячність організаторам за чудові дні, проведені в чудовій країні – Естонії.

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *