На виставці “Щедрість рідної землі” призові місця здобули учні Качанівської школи

На виставці “Щедрість рідної землі” призові місця здобули учні Качанівської школи

В рамках обласного тижня біології, рослинництва та експериментального дослідництва на Вінницькій станції юних натуралістів відбулась виставка-презентація «Щедрість рідної Землі». Учнівська молодь демонструвала результати роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, полях трудових аграрних об’єднань, в шкільних садках і навчальних теплицях. Паралельно тривав відкритий захист науково-дослідницьких робіт у секціях «рослинництво», «овочівництво» і «садівництво». Свої досягнення презентували 115 учнів із 15 районів і п’яти міст області, незалежно від віку.

Хмільницький район представляли учні Качанівської школи, які презентували освітній проєкт  «Моє майбутнє в АГРО» і власні науково-дослідні роботи.
Юні «астартівські» аграрії розповіли про свої експерименти та дослідження на базі власної теплиці, яку було встановлено за підтримки ТОВ «Хмільницьке». Журі вони показали конкурсну відеопрезентацію.
В рамках науково-практичної конференції учасниця агрономічного гуртка Качанівської школи, який почав діяти при закладі в рамках цього проекту, Ірина Олійник представила свою роботу у секції «Рослинництво» на тему «Інноваційні елементи технології вирощування цукрових буряків сорту «Бакара» на території Хмільницького району». У своїй роботі Ірина дослідила вплив запровадження програми допосівної підготовки насіння «StartUp», яка дозволяє прискорити пророщення насіння, забезпечує дружні сходи та дає приріст врожайності до 2%.
Саме цукрові буряки є основною культурою, яку вирощують на землях Жданівської ОТГ, тому дівчину зацікавила технологія вирощування цукрового буряка та все, що з ним пов’язано. Практичним наставником Ірини став Дмитро Ваколюк – агроном сировинного відділу Жданівського цукрового заводу.

Журі гідно оцінило старання  юних хмільницьких аграріїв. В результаті   проєкт «Моє майбутнє в АГРО» виборов перше місце серед усіх представлених агро-проєктів, а науково-дослідна робота Ірини Олійник отримала друге місце у своєму напрямку. Ця робота у лютому наступного року буде представлена на захист у Малій академії наук у Києві.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *