
На момент початку повномасштабного вторгнення господарство мало філії у Селидовому, Вугледарі і Маріуполі. Засноване ще у 1997 році, у сільськогосподарському фермерському господарстві займались розведенням великої рогатої худоби, свиней, птиці та кролів. Про це розповіли в Мінагрополітики.
- Всі кролі – близько трьох тисяч – загинули під Вугледаром. Там все КАБами розбомбили. Одна птахофабрика на 100 тис. курей була знищена в Маріуполі. Ще рік після початку великої війни ми працювали біля Селидового, але, зрештою, і там все розбомбили, тварини і птахи загинули, – розповів власник господарства “Олександрівське” Юрій Зубко.
Під постійними обстрілами підприємство працювало більше двох років, доки не довелося переїхати на Вінниччину. З лютого 2024 року підприємство було змушене припинити роботу.
- Виїхали, думали що ненадовго, майже нічого з майна не вивозили, бо більшість обладнання вже було понівечено. Релокувалися у Вінницьку область, купили птахофабрику, повністю її запустили, відновили потужність.
Наразі птахофабрика працює на повну потужність – поголів’я курей-несушок складає 700 тис. (в Донецькій області було 450 тис.) і ще 250 тис. планують підсадити молодняка. Разом з власником релокувались і більше десятка родин колишніх працівників, які тепер працюють на новій птахофабриці.
У планах власника – побудова біогазового заводу поблизу Вінниці. Це дало б можливість забезпечити електроенергією птахофабрику і частково продавати її державі.