На Вінниччині з’явився перший лінійний прискорювач

На Вінниччині з’явився перший лінійний прискорювач

На Вінниччині працюватиме лінійний прискорювач для дистанційного опромінення злоякісних пухлин. Він працюватиме у Подільському регіональному центрі онкології, а пацієнти зможуть отримувати променеву терапію безкоштовно. 

  • В ПРЦО розпочинає роботу лінійний прискорювач для дистанційного опромінення злоякісних пухлин. Перший у Вінницькій області лінійний прискорювач. Тепер пацієнти матимуть можливість лікуватися на найвищому світовому рівні, доступному на зараз. Здійснилася мрія, шлях до якої розпочався 8 років тому, – повідомив на своїй фейсбук-сторінці головний лікар медзакладу Володимир Шамрай.

За період воєнного стану кількість населення Вінниччини збільшилася приблизно на 10%, а тому зросло навантаження й на медичну галузь. Оскільки онкоцентр є регіональним, то сюди з інших областей також їдуть люди, які потребують фахової допомоги.

За інформацією Вінницької обласної військової адміністрації, навантаження, яке може нести зазначене обладнання, становить близько 40 пацієнтів на день.

Новітнє устаткування має низку переваг. Якщо раніше опромінювалася і пухлина, і здорова тканина, то лінійний прискорювач спрямовує дозу опромінення на точно визначену ділянку. Тому клітини пухлини отримують смертельну дозу опромінення, а здорові залишаються неушкодженими.

На реалізацію проєкту в цілому витрачено: 78,2 млн грн:

  • кошти державного бюджету – 36,1 млн. грн.;
  • кошти НСЗУ та спецфонду – 4,2 млн.грн.
  • обласний бюджет – 37,9 млн.грн.

Володимир Шамрай у своєму дописі зазначив, що лінійний прискорювач був закуплений і поставлений в ПРЦО  наприкінці 2020-го року. “Далі розпочали не менш важчий, ніж придбання лінійника, процес закупівлі і встановлення дороговартісної плануючої системи (КТ) та зовнішньої дозиметрії, без чого не може працювати лінійний прискорювач. Процес, який намагалися пройти якомога швидше, однак на шляху встали обставини, на які вплинути не змогли, зокрема це і війна”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *