На Вінниччині зросла кількість випадків занедбаних онкозахворювань

На Вінниччині зросла кількість випадків занедбаних онкозахворювань

Із 264,8 до 202,3 випадків на сто тисяч населення знизилася на Вінниччині захворюваність на рак за перші дев’ять місяців 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019. Утім, як зазначають у Подільському регіональному центрі онкології, ці цифри свідчать не про покращення стану здоров’я мешканців області, а про те, що небезпечну хворобу стали менше виявляти. Причина – коронавірусна епідемія та запровадження внаслідок неї карантинних заходів.

Паралельно зі зменшенням статистичних показників у Вінницькій області спостерігається збільшення кількості занедбаних випадків онкозахворювань. Якщо у 2019 років на їхню долю припадало 21,5 відсотків, то за підсумками січня-вересня вже 24,6. Тобто – кожен четвертий. А це означає, що шанси на одужання кожного четвертого пацієнта, якому вперше діагностували рак, знижуються.

В Подільському регіональному центрі онкології зазначають, що усі відділення працюють в звичному режимі та приймають пацієнтів.  Єдина умова – ті, кого госпіталізують, повинні мати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Аби потрапити на консультацію до поліклініки Центру, бажано мати направлення від сімейного лікаря. У цьому випадку консультативна допомога надаватиметься за рахунок коштів Національної служби здоров’я України. Якщо такого направлення немає – заплатити за консультацію пацієнту доведеться із власної кишені.

Джерело: vlasno.info

Фото – з відкритих джерел

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *