На Вінниччині зросла кількість випадків занедбаних онкозахворювань

На Вінниччині зросла кількість випадків занедбаних онкозахворювань

Поділитись у соц мережі

Із 264,8 до 202,3 випадків на сто тисяч населення знизилася на Вінниччині захворюваність на рак за перші дев’ять місяців 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019. Утім, як зазначають у Подільському регіональному центрі онкології, ці цифри свідчать не про покращення стану здоров’я мешканців області, а про те, що небезпечну хворобу стали менше виявляти. Причина – коронавірусна епідемія та запровадження внаслідок неї карантинних заходів.

Паралельно зі зменшенням статистичних показників у Вінницькій області спостерігається збільшення кількості занедбаних випадків онкозахворювань. Якщо у 2019 років на їхню долю припадало 21,5 відсотків, то за підсумками січня-вересня вже 24,6. Тобто – кожен четвертий. А це означає, що шанси на одужання кожного четвертого пацієнта, якому вперше діагностували рак, знижуються.

В Подільському регіональному центрі онкології зазначають, що усі відділення працюють в звичному режимі та приймають пацієнтів.  Єдина умова – ті, кого госпіталізують, повинні мати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Аби потрапити на консультацію до поліклініки Центру, бажано мати направлення від сімейного лікаря. У цьому випадку консультативна допомога надаватиметься за рахунок коштів Національної служби здоров’я України. Якщо такого направлення немає – заплатити за консультацію пацієнту доведеться із власної кишені.

Джерело: vlasno.info

Фото – з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *