На Вінниччині знов прогнозують заморозки

На Вінниччині знов прогнозують заморозки

У Вінницькому обласному центрі з гідрометеорології знову попереджають жителів Вінниччини про заморозки. За рівнем небезпечності вони сягають першого рівня, жовтого.

Так, вночі та вранці 27 квітня у Вінницькій області на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0-3°.  

У Вінниці ж заморозки будуть дещо меншими – лише 0-2°.

Попри те, що жителям Вінниччини передбачали помірно теплу погоду, новина про заморозки може засмутити садівників та городників. Господарі висадили у землю городину, але що робити, якщо температура на градуснику почала опускатися до нуля?

  1. Найефективнішим і надійнішим способом вважається укриття. Для цього над рослинами встановлюють дуги, а поверх них настилають агроволокно. Зараз існують матеріали, здатні захистити рослини навіть від серйозних заморозків до -6 градусів. Краї агроволокна притискають до землі товстими дошками, цеглою або будь-якими іншими важкими предметами, щоб укриття не зірвало вітром. Якщо город великий, і немає можливості заховати всі рослини під куплений покривний матеріал, в хід ідуть підручні засоби. Між рослинами встромляють кілочки на 10-15 см вище листя, на них розстеляють старі простирадла, клейонки, штори і килимки, все, що можна використовувати. Якщо тканина дуже тонка, її краще намочити. Лід стане надійним бар’єром на шляху холоду.
  2. Зрошення водою менш поширений спосіб, але в боротьбі за порятунок урожаю всі засоби хороші. Рослини просто рясно змочують з усіх боків з розпилювача, крижана кірка дає можливість зберегти всередині листя і стебел температуру на 1.5-2 градуси вище, ніж температура навколишнього середовища. А від короткочасного падіння на 2-3 градуси захищає повністю. Кущики просто не встигають промерзнути.
  3. Звичайний полив може допомогти врятувати урожай, але тільки за незначного зниження температури до -2 градусів. Річ у тім, що вода починає випаровуватися, утворюючи невеликий туман навколо рослин, який стримує перепади температур. Між листям створюється парниковий ефект, при насиченні повітря вологою вдається зберегти власний мікроклімат.

Плодові дерева можуть постраждати від поворотних заморозків навіть до появи бутонів. Зародки бутонів в бруньках вимерзають вже при температурі -3.5 градуса. Під час цвітіння мороз від -1.5 до 2 градусів може стати згубним для врожаю, а зав’язі підмерзають за незначного зниження температури до -1 градуса.

І хоча такі заморозки нам не загрожують (за результатами прогнозів синоптиків), все ж наступна інформація може знадобитися нашим читачам.

Старим, перевіреним і дуже дієвим способом від заморозків для саду є розведення багать. Рух повітря є завжди, розміщуйте багаття так, щоб дим огортав дерева. Матеріали краще заготовити заздалегідь. Насипають купи зі старої соломи, тирси, гілок, сухого перегною або сушеного коров’яку. Підпалити таку купу найпростіше сухим пальним. Щоб відкрите полум’я було мінімальним, а диму було багато, купи накривають свіжою травою або мокрою соломою, злегка присипають землею або піском.

Час горіння не менше двох годин, якщо заморозок тривалий, багаття палять, поки повітря не прогріється до 0 градусів. В диму зазвичай створюється власний мікроклімат, нижче +2 градусів практично не опускається.

Низькорослі кущі і дерева можна вкрити агроволокном таким чином, щоб воно не торкалося гілок.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *