На Вінниччині знов будуть відстрілювати лисиць: коли і де

На Вінниччині знов будуть відстрілювати лисиць: коли і де

Минулого тижня в нашому виданні ми писали про напружену епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин на Вінниччині.  З початку року підтверджено 74 випадки сказу. За результатами епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами.

Нещодавно на Вінниччині відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації, на якому розглянули питання необхідності посилення заходів з профілактики захворювання тварин на сказ.

  • Згідно з рішенням комісії вирішено «створити бригади щодо відстрілу лисиці червоної на території Вінниччини, за виключенням земель лісового фонду, та провести заходи по зменшенню чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь, – йдеться у рішенні комісії.

За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, відстріл розпочнуть лише із жовтня. Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.

Також на Вінниччині продовжать кампанію з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Раніше приманки з вакциною скидали з літаків, але у зв’язку з війною цієї весни це робили вручну.

А поки вирішили посилити контроль за імунізацією домашніх котів та собак, хоча все ж це головним чином – питання свідомого підходу власників тварин. А ще на засіданні розглянули питання створення притулків для бродячих тварин у населених пунктах.

ДОВІДКОВО:

Упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ. Традиційно їх було найбільше у Вінницькій, Харківській, Черкаській, Кіровоградській областях. А з початком широкомасштабної війни стало ще гірше. Адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним – і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.

Основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця. Також хворіють на сказ інші тварини: вовки, безпритульні тварини, особливо собаки та коти, фіксують поодинокі випадки захворювання у тхорів, борсуків, куниць.

На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти, минулого року лисицю зафіксували навіть у центрі Вінниці! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди, полюючи на домашню птицю. Але головна небезпека – поширення сказу. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину.

Природа зараження сказом до кінця не вивчена. У тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система, поведінка змінюється і з’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, наступають спазми гортані, у результаті чого тварина не може напитися води, активне слиновиділення, агресивність. Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.

Фото ілюстративне – Центрально-Західне міжрегіональне

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *