На Вінниччині збільшилась кількість хворих на COVID-19 серед дитячого населення

На Вінниччині збільшилась кількість хворих на COVID-19 серед дитячого населення

Відомо, що Вінницька область входить по рейтингу вакцинації в  десятку кращих регіонів України, однак все одно кількість захворілих зростає. Нині найбільше всього хворіє дитяче населення області.  Протягом останніх двох тижнів завантаженість ліжок обласної дитячої інфекційної лікарні становить більше 50%.

Про це під час наради  повідомив   голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

За словами очільника області, зростаюча хвиля COVID-19 очікується вже у вересні-жовтні, і для стримування пандемії найбільш ефективними є вакцинація з поєднанням уже існуючих протиепідемічних заходів.

Нині в Україні розпочато п’ятий етап вакцинації.  З початку вакцинації на Вінниччині – з 24 лютого 2021 р., щеплення від COVID-19 отримали близько 440 тисяч осіб, з них завершили цикл вакцинації (по 2 дози) близько 200 тис. осіб. Для порівняння, серед медиків вакциновано майже 70% працівників, серед освітян – лише 43%.

Голова Вінницької облдержадміністрації припустив, що якщо з понеділка – 20 вересня, країна перейде в “жовту” зону, та при показнику вакцинації колективу менше 80% – заклад перейде на оnline навчання.

 • Безумовно, як мінімум дві категорії людей відчують додаткові труднощі. Це батьки, які змушені будуть продумувати шляхи вирішення питань, на кого залишити дитину та роботодавці, які будуть зазнавати економічних втрат від не врегульованого трудового процесу.
 • Лише 22% шкіл області має рівень вакцинації не менше 80% від всього педколективу. І це при наявності достатньої кількості вакцини в області:
  Пфайзер – 45 тис. доз,
  Астра зенека – 94 тис. доз,
  Коронавак – 86 тис. доз,
  Модерна – більше, ніж 5 тис. доз.
  Щеплення – добровільні й безоплатні!
  Всі вакцини доступні в будь-якому центрі вакцинації.
  Їх у нас достатньо, 28 центрів вакцинації та 203 пункти щеплень, що працюють майже в кожній сімейній амбулаторії.
  Це без врахування 5 приватних центрів, які теж долучені до вакцинації населення.
  Щоденно працюють 42 мобільні бригади по щепленню, до роботи залучено 1270 медичних працівників. Але відсоток вакцинованих, не дивлячись на всю проведену роботу, залишається низьким, – сказав Сергій Борзов.

На нараді голова Вінницької ОДА Сергій Борзов наголосив на тому, що важливо систематично проводити інформаційну роботу в громадах, в колективах щодо підвищення рівня відповідальності за власне здоров’я та необхідно вжити заходів заохочення працівників до вакцинації.

Ілюстративне фото – 1+1.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *