На Вінниччині засуджено іноземця, який злив ворожій країні дані українського захисника

На Вінниччині засуджено іноземця, який злив ворожій країні дані українського захисника

За інформацією Вінницької обласної прокуратури, 29-річного громадянина Республіки Молдова визнано винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Вироком суду йому призначено покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Влітку 2022 року житель міста Тирасполя свідомо розпочав співпрацю з представниками міністерства оборони російської федерації, спрямовану на шкоду безпеці і суверенітету України, маючи переконання, що допомагає рф у здійсненні «демілітаризації та денацифікації України, захисту українського населення від геноциду київського режиму».

Іноземець почав схиляти до співпраці з російськими спецслужбами військовослужбовця Збройних Сил України, з яким був знайомий з 2020 року, а також «злив» його контактні дані росіянам. Обвинувачений переконував українського знайомого здатися в полон збройним силам рф та організувати колективну «капітуляцію» всього підрозділу, в якому той служив.

Одночасно службовця ЗСУ вербували росіяни, надсилаючи у месенджер пропозиції винагороди та посади в «новому уряді» в обмін на «цінну» інформацію про обстановку в Одеській та Миколаївській областях.

Початок строку відбування покарання обвинуваченим обчислюватиметься з дати його затримання.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *