На Вінниччині з літака розкидатимуть вакцини від сказу

На Вінниччині з літака розкидатимуть вакцини від сказу

Орієнтовно, з 15 вересня 2021 року на Вінниччині заплановано розпочати осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із застосуванням авіатранспорту. Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 22,430 тис. км², за винятком територій, які підпадають під заборону польотів літаків.

При цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Заплановано розповсюдити 560,7 тис. доз приманок.

Хмільницьке управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається до мешканців громад з проханням зрозуміти важливість заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин!!! В управлінні просять жителів Хмільниччини –  при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишити привабливими для тварин.

Для проведення імунізації диких м’ясоїдних тварин передбачено:

  • обробляти територію, за винятком населених пунктів і великих водних просторів, із врахуванням ареалу проживання лисиць;
  • принади скидати рівномірно в межах визначеної території із розрахунку 25 принад на 1 км²;
  • дотримуватись дистанції між лініями польоту в межах 500-1000 м, враховуючи природні або штучні особливості ландшафту.
    Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Довідково:
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.
Для попередження виникнення сказу у собак і котів, їх потрібно обов’язково вакцинувати 1 раз на рік.

Джерело: Хмільницька районна державна адміністрація.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *