На Вінниччині виявили шкідника, який масово знищує садові культури

На Вінниччині виявили шкідника, який масово знищує садові культури

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформують про виявлення небезпечного шкідника – буйволоподібної цикадки (Stictocephala bisonia K.). Цей карантинний організм активно поширюється і загрожує кісточковим, ягідним культурам, винограду та декоративним рослинам.

У Держпродспоживслужбі наголошують, цикадка небезпечна тим, що висмоктує сік із молодих пагонів, пригнічуючи розвиток рослин. Крім того, вона є переносником вірусних та фітоплазмових хвороб.

Садоводів  закликають проводити регулярні обстеження своїх насаджень, особливо в серпні-вересні, коли з’являються дорослі комахи, та вживати рекомендованих заходів боротьби.

Звертайтеся до територіальних підрозділів Держпродспоживслужби для отримання фахової консультації та захисту врожаю.

Довідково:

Буйволоподібна цикадка, на відміну від багатьох інших видів цикадок, а їх зараз налічують близько 20 тисяч, за сезон дає лише одне покоління. І це позитив.

Навесні з кінця квітня – початку травня до червня з яєць відроджуються личинки – німфи. Вони зразу починають активно пересуватися, падають під дерева та живляться на різноманітних трав’янистих рослинах (осоти, молочаї, берізка польова, щириця, паслін, суріпіця та інші), в т.ч. на багатьох сільськогосподарських культурах (люцерна, конюшина, горох, морква, болгарський перець, пастернак, шпинат, картопля, помідори, баклажани). Німфи ведуть прихований спосіб життя, проходячи за період свого розвитку 4 віки і наприкінці липня-на початку серпня окрилюються, перетворюючись на дорослу особину.

Дорослі самиці з серпня до морозів відкладають зимуючі яйця. Самиці можуть переносити незначні приморозки до -3…-5°С.

З початку травня до кінця липня шкідник у фазі личинки живиться на трав’янистих рослинах під кронами дерев. Саме в цей період шкідник є найвразливішим.  У цей період необхідно провести 2-3 обробки комплексом препаратів: Актофіт 1% і Бітоксібацилін М 1% (по 100 мл препарату на 10 л води). Крім цикадки обробка таким комплексом є ефективною проти кліщів, попелиць, медяниці та ряду листогризучих шкідників.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *