На Вінниччині виявили небезпечні іграшки

На Вінниччині виявили небезпечні іграшки

Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області під час планових перевірок виявили у магазинах Вінниччини небезпечні іграшки.

Здійснюючи випробування дитячих іграшок на відповідність вимогам безпечності, фахівці відділу ринкового нагляду виявили 2 іграшки китайського виробництва із порушенням встановлених вимог.

Зокрема, небезпечними виявились іграшка “Пупс з аксесуарами” (арт. 086В) та іграшка “Лялька FROZEN ІІ” (арт. YB 001F-3), країна походження – Китай.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області застерігають, що грашки мають недоліки, що можуть призвести до порізів, уколів та інших ушкоджень.

В іграшках є наступні невідповідності:

  • доступні кромки пластмасових і дерев’яних іграшок не повинні бути гострими;
  • доступні кромки іграшок не повинні мати задирок і тріщин;
  • поріз стрічки не можуть бути більше 50% її довжини;
  • визначені гострі кінці іграшки на 0,5 мм;
  • відбулося від’єднання волокон тканини іграшки.

Поради від редакції NEWS Хмільника, як обрати безпечні іграшки для дитини:

  • не обирайте іграшки, що дуже яскраво пофарбовані, лаковані, адже фарба може бути токсичною і небезпечною для здоров’я;
  • не варто купувати для дітей молодшого віку іграшки з дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути;
  • не обирайте іграшки, що мають відчутний запах;
  • коли обираєте іграшки, перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам і переконайтеся в якості продукції.

Яскраві, фарбовані, гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини, бо містять свинець або інші шкідливі речовини.

Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель та оловоорганічні сполуки можуть спровокувати отруєння, хронічні алергії, опіки та навіть онкологічні захворювання і затримку розвитку дитини.

Коли якість продукції підтверджена відповідними документами, ризик придбати небезпечну для здоров’я дитини іграшку значно зменшується.

Про якість виробу має свідчити принаймні знак відповідності технічним регламентам. За його відсутності не варто піддавати свою дитину можливій небезпеці.

Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де товари мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.

Ілюстративне фото для привернення уваги – Тосік.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *