
Вчора з лабораторії на базі німецької Клініки Шаріте прийшли зразки аналізів. Згідно із цими результатами досліджень у Вінницькій області виявлено циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження. Виявлено 4 випадки. На Закарпатті – 2, – повідомляють на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.
В повідомленні також йдеться про те, що циркуляцію мутованих штамів, які мають південно-африканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження — не виявлено.
Що відомо про мутований штам коронавірусу британського походження?
В Україні новий штам виявили 4 березня, у місті Івано-Франківську.
Що про нього кажуть лікарі?
Гендиректор Центру легеневих хвороб на Закарпатті Василь Скрип:
- Вірус більш вірулентний і токсичний. Більш контагіозний, тобто люди заражаються ним швидше та більше, ніж торік, і прояви сильніші. Тому картина наростає більш стрімко. Вірус став агресивнішим. Блювоту та кишкову симптоматику вірусу зараз фіксуємо у кожного третього хворого. Що стосується глухоти, тут треба розуміти, що це прояв ураження вірусом нервової системи. На перший план виходить задуха у хворого. Раніше більше було хворих із температурою, тих, хто втратили запах і смак. Зараз – переважно із задухою, тобто кисневою залежністю, і гіпертермічним синдромом, тобто високою температурою.
Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська:
- Клінічний перебіг COVID-19 зазнав істотних змін, а саме: частка молодих людей 30+ з важким перебігом захворювання помітно зросла; почастішали випадки загострення процесу в гострому періоді, що ЗАВЖДИ ускладнює перебіг хвороби і погіршує прогноз; про традиційне наше очікування поліпшення стану з 14-16 дня хвороби – можна забути, приблизно у третини госпіталізованих хворих саме з цього часу або трохи раніше настає погіршення, іноді дуже серйозне; резистентність до традиційних методів лікування.
- ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ВІРУСУВООЗ наполягає на тому, що новий варіант вірусу такий же небезпечний, як і старий. Він буде поширюватись, якщо люди перестануть дотримуватись соціальної дистанції, користуватися масками та мити руки.
Разом із тим, в силу більшої заразності вірусу, в ряді країн популяризуються додаткові засоби індивідуального захисту від захворювання. Зокрема, носіння хірургічних масок чи популярних досі текстильних – уже вважається недостатнім. Обов’язковими стали респіратори високого класу захисту FFP2, які тісно прилягають до обличчя й блокують будь-який потік повітря до дихальних шляхів, і мають відфільтровувати до 94% дрібних частинок, які можуть переносити вірус. Їх може замінити одночасне носіння двох хірургічних масок.
Зокрема, Уряд Чехії 19 лютого 2021 року запровадив обов’язкове носіння респіраторів чи двох масок одночасно (для людей, які не мають респіраторів моделей FFP2, KN95, або N95) у магазинах та інших громадських місцях, лікарнях, громадському транспорті.
За матеріалами Укрінформу та інших ЗМІ.