На Вінниччині виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць в області

На Вінниччині виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць в області

Як ми уже повідомляли раніше, на Вінниччині триває робота над зменшенням чисельності лисиць через поширення сказу. Нині на Вінниччині діють 20 рейдових груп, до складу яких ввійшли відповідальні працівники Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, працівники державної лісової охорони філій ДП «Ліси України», Головних управлінь Національної поліції та Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

Рейдові групи виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць. На порушників правил складено 4 протоколи.

5 листопада 41 бригада  з відстрілу лисиці червоної, отримавши дозволи на регулювання лисиці, розпочала заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм: 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.

Добутих лисів направлено до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ. Вже добуто 101 голову.

У зв’язку з погіршенням ситуації щодо сказу в Україні відбулася Міжнародна конференція. Розглядались питання щодо міжгалузевої співпраці між секторами охорони здоров’я, ветеринарії, мисливського господарства (включаючи спостереження мисливських колективів); обміну даними та програмами профілактики; огляду Глобального стратегічного плану з ліквідації сказу до 2030 року; огляду даних щодо глобальної ситуації зі сказом; актуальних доступних даних щодо ситуації з поширення сказу серед людей по регіонах України; даних про випадки сказу серед тварин по регіонах України.

Щодо ситуації зі сказом в Україні, то наразі вона ускладнюється у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії. Відтак, через бойові дії збільшилася чисельність бродячих і здичавілих собак та котів, а призупинення полювання призвело до різкого зростання чисельності лисиці – природного резервуару сказу. Крім цього, у 2022 році не проводилась пероральна імунізація диких м’ясоїдних на всій території України.

Варто відзначити, що основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, переважно лисиці. Людині вірус передається переважно через домашніх тварин (собаки та коти). Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю лисиць.

Сьогодні державні установи ветеринарної медицини повною мірою забезпечені антирабічною вакциною для проведення профілактичних парентеральних щеплень. Вакцина проти сказу є безкоштовною, і кожен громадян України може звернутися до лікарень ветеринарної медицини.

Нагадуємо, що за 9 місяців 2023 року в Україні підтверджено понад 700 випадків захворювання тварин на сказ, що вже перевищило річні показники 2022, 2021 років. Найбільше таких випадків зафіксовано на Вінниччині та Одещині. Високий показник випадків захворювання тварин на сказ також фіксується в Житомирській, Кіровоградській та Львівській областях.

Окрім того, у вересні 2023 року в Могилів-Подільському районі Вінницької області зафіксовано випадок смерті людини від сказу, яку покусала домашня кішка і зникла. У 2022 році летальні випадки від сказу серед людей було зареєстровано у Житомирській та Харківській областях.

УВАГА! 

Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!

Памятайте: у тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система. Змінюється поведінка тварини. З’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, спазми гортані, активне слиновиділення, агресивність. Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *