За процесуального керівництва Вінницької окружної прокуратури викрито та повідомлено про підозру лікарці загальної практики одного з медичних закладів Вінницької області, а також її спільнику – медичному працівнику закладу охорони здоров’я обласного центру, у внесенні недостовірних відомостей до медичної інформаційної системи про вакцинацію осіб від COVID-19, – повідомили у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, пише NEWS Хмільника.
Як встановило слідство, медичні працівники за грошову винагороду організували схему внесення до медичної інформаційної системи відомостей про нібито проходження громадянами вакцинації від коронавірусної хвороби для подальшого генерування у застосунку «ДІЯ» електронного сертифікату про вакцинацію. Вартість COVІD-сертифікату становила 2500 грн.
Під час обшуків у підозрюваних вилучено мобільні телефони, COVID-сертифікати на різних осіб, а також списки громадян, які, ймовірно, зверталися з метою отримання підроблених свідоцтв про вакцинацію.
У повідомленні йдеться про те, що лікарці інкриміновано несанкціоновану зміну інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї (ч. 1 ст. 362 КК України), а її спільнику – пособництво в несанкціонованій зміні інформації, що обробляється у автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 362 КК України).
Крім того, працівники прокуратури наголошують на тому, що, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.