На Вінниччині військовослужбовець збирав секретні відомості для спецслужб країни-агресора

На Вінниччині військовослужбовець збирав секретні відомості для спецслужб країни-агресора

На Вінниччині співробітники Департаменту військової контррозвідки СБУ спільно зі слідчими Управління СБУ Вінницької області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних відомостей.

Про це повідомило управління СБ України у Вінницькій області, пише NEWS Хмільника.

В повідомленні йдеться про те, що у зловмисника було вилучено одержані матеріали, зокрема, щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації. Наразі перевіряється інформація стосовно причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Слідством встановлено, що посадовець таємно збирав дані державної таємниці. Він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав усе за місцес свого проживання.

Крім того, слідством було встановлено, що двоє його родичів добровільно набули громадянство РФ, і до 2017 року проживали в тимчасово окупованому Криму.

При цьому один з них приховав наявність у нього російського громадянства  під час вступу до вищого закладу Збройних Сил України.

За обома фактами, у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *