Війна з росією сформувала нові виклики у підготовці медичних кадрів. З наступного року на Вінниччині планується розпочати навчання медичних працівників військового спрямування, – повідомляє NEWS Хмільника.
Організатором такої ініціативи стала Українська військово-медична академія. Українська військово-медична академія тимчасово знаходиться у Вінниці, але у планах є відкрити військово-медичний коледж. Саме для підготовки військових фахівців з числа середнього медичного персоналу, тобто військових фельдшерів та військових медсестер для Збройних Сил України.
Начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор Валерій Савицький під час зустрічі із керівництвом області вніс пропозицію про необхідність повернення військово – медичної підготовки у вузи та у медичні коледжі, аби правильно лікувати вогнепальні поранення, травми, пов’язані з війною.
- У 2014 році війна змусила багатьох цивільних лікарів перелаштуватись до військової системи: або призвали, або прийшли самі. Який би чудовий не був хірург, він не вміє правильно обробляти поранення. І часто траплялось, що оперували, ушивали рани… А їх не можна ушивати – вони мають дренуватися. Поки поранений йшов по етапу евакуації, в мобільному госпіталі його доводилось переоперовувати. 90% – це вже була боротьба з ускладненнями. Навчити цьому просто так неможливо, саме тому ми підняли питання повернути у медичні університети обов’язкову військову підготовку, яка була відмінена у 2007 році. , – уточнив професор.
- Війна робить виклики у всі сфери життя. Медична – одна з перших, яка це відчула. І ми, відповідно, повинні їх вирішувати. Впевнений, що підготовка військових медиків середньої ланки, тобто медичних бакалаврів, є дуже потрібною сьогодні. Вінниччина має для цього відповідну базу, – сказав Сергій Борзов. – Військовий фельдшер може працювати завжди, а от цивільний не завжди може стати військовим. Чоловік це чи жінка – не принципово. У нас жінки є танкісти, льотчики, снайпери. У військово-медичній академії – 50 на 50.
Як поінформували на сайті Вінницької ОВА, наразі до співпраці з Українською військово-медичною академією готовий Погребищенський медичний фаховий коледж. Директор Погребищенського коледжу Олександр Гаврилюк зазначив, що у закладі будуть навчати студентів першого, другого і третього курсу. І, можливо, вже на четвертому і п’ятому курсі вони зможуть продовжити підготовку в Українській військово-медичній академії та отримають відповідну кваліфікацію.
З наступного року на Вінниччині планується розпочати навчання медичних працівників військового спрямування. У Погребищенському медколеджі є база, є відповідний рівень підготовки. Вчитись сюди їдуть із сусідніх областей, районів, і з Вінниці також. Це показово.
Щодо співпраці закладів медичної освіти Вінниччини з Українською військовою академією Сергій Борзов бачить досить перспективною.
Фото – сайт Вінницької ОВА.