На Вінниччині стрімко поширюється сказ

На Вінниччині стрімко поширюється сказ

За 8 місяців нинішнього року на Вінниччині сказ лабораторно підтверджено у 78 тварин, що в 2,4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зареєстровано 33 випадки сказу в тварин. Про це інформує ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ країни”, передає NEWS Хмільника.

Вогнища сказу серед тварин в 2023 році реєструвалися у всіх районах області. Приміром, на території Хмільницького району зафіксували 4 випадки сказу. У інших районах – в рази більше:   у Гайсинському районі – 21 випадок, Вінницькому – 19 випадків (в т. ч. 1 випадок в м. Вінниця – кіт) , Тульчинському – 15 випадків, Жмеринському – 12 випадків, Могилів-Подільському – 7 випадків.

В 2023 році захворювання на сказ реєструвалося у 28 собак,  37 котів, 12 лисиць та 1 корови. Тож якщо вас вкусила чи подряпала дика або домашня тварина, негайно зверніться за медичною допомогою, пройдіть обстеження та курс антирабічних щеплень (за призначенням лікаря).

У випадку виявлення тварин із ознаками сказу  потрібно негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за номером (0432) 65-88-00.

Варто дотримуватися правил безпеки для профілактики сказу:

  • дотримуватися правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу;
  • уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями;
  • проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це Держпродспоживслужбу;
  • при виявленні трупів тварин не чіпати їх, а повідомити Держпродспоживслужбу;
  • за твариною, що покусала або подряпала людину, потрібно встановити 10-денне спостереження;
  • здійснювати пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною.

Щеплення від сказу залишається єдиним засобом запобігання захворюванню і призначається  лікарем за певною схемою.

Антирабічний імуноглобулін надає пасивний імунітет відразу, але на короткий час, тоді як вакцина дає його через 2-3 тижні, але надовго. Сказ  – це невиліковна хвороба, тому уважність та обережність у поводженні з тваринами повинні бути правилами для кожної людини.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *