На Вінниччині стартували акції з масової висадки дерев: Хмільниччина долучилася до “Озеленення планети”

На Вінниччині стартували акції з масової висадки дерев: Хмільниччина долучилася до “Озеленення планети”

Сьогодні, 21 березня, Міжнародний день лісів.

Раніше на нашому сайті ми уже повідомляли про заклик лісництв Вінниччини до двох акцій – “Озеленення планети” і “Створюємо ліси разом”. В Україні та, зокрема й в Вінницькій області,  уже не вперше проводять подібні акції.  Акції “Створюємо ліси разом”, яка в минулому називалася “Майбутнє лісу – в твоїх руках” – майже 20 років, і її започаткувало Державне агентство лісових ресурсів України.  Цього року в багатьох лісових угіддях ще масово лежить сніг, тому садити дерева будуть лише там, де вже є підготовлені лісові ділянки. Ця акція триватиме з 21 березня до 17 квітня, і цьогоріч планується висадити більше 5 мільйонів саджанців дерев. Хмільницькі лісівники розпочали висаджувати дерева з 19 березня.

Саме Україна стала ініціатором акції “Озеленення планети”, адже всім відомо, як масово для подальшої переробки деревини знищуються українські ліси. Про цю акцію спеціально для NEWS Хмільника розповіла доктор педагогічних наук, професорка, еко-амбасадорка, співорганізаторка Всеукраїнського проекту «Озеленення планети» у Вінницькій області Ганна Давиденко:

  • 12 березня ми провели прес-конференцію, на якій презентували проект “Озеленення планети”. Це свого роду продовження ініціативи «1 млн дерев за 1 добу», яку ми успішно реалізували минулого року. Відмінність у тому, що цього року наш проєкт став міжнародним. І цього року з Вінниччиною разом буде висаджувати дерева не лише вся Україна, а й 100 країн світу.  У квітні акція «Greening of the Planet» охопить такі країни, як Сполучені Штати Америки, Китай, Південну Корею та інші.
  • Хмільницька районна рада також долучилася до цієї глобальної екологічноі ініціативи «Озеленення планети». Під час прес-конференції представник Хмільницького району  підписав Меморандум про співпрацю. Це означає, що Хмільниччина буде брати активну участь у висадженні дерев 10 квітня. І Хмільницька районна рада вже виступить як координатор проєкту у Хмільницькому районі. Тобто вони визначають місця висадки, посадковий матеріал і об’єднують усіх-усіх у день акції для висадження дерев. Учасником проєкту, насправді, може стати кожен. І це дуже важлива складова проєкту –  об’єднати усіх українців,  показати світові, що народ України може творити колективну історію успіху. Минулого року ми це вже довели. І зарядили цим успіхом увесь світ. Тому ми закликаємо усіх 10 квітня долучитися до висадження дерев, – продовжила Ганна Віталіївна.

За словами Ганни Давиденко, акція “Озеленення планети” мала б стартувати сьогодні, 21 березня, але через те, що ще не всюди розтанув сніг, та й карантинні заходи не дають долучитися більшій кількості людей, висадка дерев відбудеться 10 квітня.

Цього року 10 квітня лісівниками Вінниччини планується висадити 195 тисяч зелених насаджень на 28 лісових ділянках, а це 44 гектари землі.

Участь в акції братимуть і територіальні громади області, органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Вони озеленять шкільні заклади, дитячі садки, парки, сквери та алеї.

Долучитися до акції хмільничани зможуть, перейшовши на сайт greeningplanet.org. 

Довідково:

Минулого року, 17 жовтня 2020 року, в рамках  екопроєкту «Озеленення України» українці висадили 1 831 333 дерева за одну добу (24 години) і тим самим встановили рекорд України. Жителі Вінниччини висадили тоді майже 118 тисяч дерев, лісівники висадили 109 тисяч.

Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції, вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно зв’язавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.  Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної Асамблеї №A/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *