На Вінниччині СБУ викрила системне забруднення земель

На Вінниччині СБУ викрила системне забруднення земель

Менше, ніж за півроку, в стихійне сміттєзвалище перетворили понад гектар землі. Керівник одного з державних підприємств поблизу Вінниці організував розміщення відходів виробництва на непристосованій для цього прилеглій ділянці, – повідомляють в Управлінні СБ України у Вінницькій області, пише NEWS Хмільника.

З різних джерел нам стало відомо, що забруднені землі виявили неподалік Калинівки, поблизу селища і станції Гулівці.

Посадовець, свідомо порушуючи порядок використання і охорони надр, хотів мінімізувати витрати на утилізацію небезпечних відходів. Внаслідок таких протиправних дій менш ніж за півроку забруднено земельну ділянку в передмісті обласного центру площею 1,3 га. Екології регіону завдано збитків на понад 1,2 млн грн.

Ініційована СБУ судова інженерно-екологічна експертиза підтвердила перевищення у ґрунті шкідливих речовин у понад 8 разів.

За висновками екологів, стихійне розміщення небезпечних відходів могло призвести до зараження підземних вод і розповсюдження інфекційних захворювань. Наразі керівнику держпідприємства повідомлено про підозру за ч.1 ст.239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України. Триває слідтство.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *