На Вінниччині розпочали варити цукор з нового урожаю

На Вінниччині розпочали варити цукор з нового урожаю

На Вінниччині розпочали виробництво цукру.  Першим свою роботу розпочав ТОВ „Цукорагропром” ВП „Жданівський цукровий завод”. За ним  ТОВ «ПК «Зоря Поділля та  ПрАТ «ПК «Поділля». Вироблено перші 3 тис. тонн цукру, – повідомляє NEWS Хмільника.

Інші заводи області проводять накопичення цукросировини.

  • Площі посіву цукрових буряків у 2022 році по всіх категоріях господарств становлять 43,3 тис. га, зокрема, в сільськогосподарських підприємствах – 38,3 тис. га, – поінформували у Вінницькій ОВА.

Торік в області було перероблено 2,3 млн. тонн цукросировини – 363,5 тис. тонн цукру.

Довідково:

Жданівський цукровий завод — один із найстарших діючих цукрових заводів України. Історія заводу веде своє літочислення з грудня 1852 року. Саме тоді, в період бурхливого розвитку цукрової промисловості в Україні, поміщик Олександр Кушельов побудував цукровий завод у селі Війтівці (до недавнього часу село Жданівка, Вінницької області, у 2014 році перейменоване в село Війтівці, Вінницької області).

У 166-річній історії заводу було немало складних періодів: свій важкий слід залишили і революції, і війни. Не стали винятком соціально-економічні потрясіння епохи становлення ринкових відносин в Україні: на початку нового тисячоліття завод знаходився на межі закриття та був оголошений банкрутом.

На підприємстві виробляється цукор білий упакований в поліпропіленові мішки по 50 кг, з 2015 року весь випущений цукор 1-ї категорії з кольоровістю до 45 ICUMSA, який поставляється на внутрішній та зовнішні ринки. Побічна продукція-меляса бурякова і жом свіжий.

Фото – ТОВ “Хмільницьке” агропромхолдингу “Астарта-Київ”.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *