На Вінниччині ростуть найсмачніші яблука

На Вінниччині ростуть найсмачніші яблука

Стало відомо, в яких регіонах ростуть найсмачніші яблука. І не секрет, що одним із таких регіонів є Вінницька область. До речі, Вінниччина одна із тих областей, де під яблуками найбільші площі. Про таку статистику розповіли фахівці у журналі “Садівництво по-українськи”. 

За результатами семирічних досліджень вчені озвучили області України, що найбільше підходять для вирощування яблук. Дослідження стосувалися залежності якісних властивостей яблук найбільш розповсюджених сортів від регіону вирощування.

  • Вітчизняні садівники та економісти довели, що найефективнішим є вирощування яблуні в Лісостепу (особливо у західному), центральному Степу і південній частині Полісся ― зонах, які характеризуються найбільшими площами садопридатних ґрунтів і переважно помірно континентальним кліматом, – розповілаТетяна Кондратенко, – доктор сільськогосподарських наук, професорка Інституту садівництва НААН України.
  • У цих регіонах більшість поширених сортів яблуні формують щедрі врожаї та стабільніше, ніж у інших місцевостях, плодоносять за роками, а вирощені яблука відзначаються найвищими смаковими якостями.

Так, найбільші площі під яблунею зайняті у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Закарпатській, Львівській та Харківській областях.

Тим часом експерти плодового ринку прогнозують цього сезону падіння ціни на яблука в Україні. Головними причинами зниження ціни є зниження внутрішнього споживання через вимушену міграцію українців та значне падіння купівельної спроможності тих, хто залишився.

Крім цього, ціни на пакувальні матеріали виросли і будуть рости в міру здешевшання гривні, логістика стала значно дорожчою, ще здорожчають енергоносії. Все це буде тиснути на ціни яблук, та вартість самого яблука не буде перевищувати 30% в структурі собівартості поставленого яблука на ринок споживання.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *