На Вінниччині почали робити бустерні дози вакцини проти COVID-19. Скільки щеплень отримали жителі області

На Вінниччині почали робити бустерні дози вакцини проти COVID-19. Скільки щеплень отримали жителі області

Міністерство охорони здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

На Вінниччині бустерну дозу отримали 790 осіб, – повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, пише NEWS Хмільника.

У повідомленні зазначають, що для отримання бустерної дози потрібно записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації, звернутися до свого сімейного лікаря. Люди, які не можуть пересуватися самостійно, можуть викликати мобільну бригаду додому.

  • Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – «Moderna» або «Pfizer». Наприклад, тим,  хто отримав перші два щеплення вакциною «CoronaVac», рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. Бустерну дозу можна отримувати, якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло півроку, – розповіла заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко.

У Департаменті також наголосили, що після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат. Він діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

Фото – сайт Вінницької ОДА.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *