На Вінниччині пари можуть безкоштовно лікувати безпліддя

На Вінниччині пари можуть безкоштовно лікувати безпліддя

На Вінниччині діє державна програма: безоплатне лікування безпліддя. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. Держава фінансує парам одну спробу штучного запліднення.

Це загальноукраїнська державна програма лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. І щорічно, починаючи з 2005 року, з держбюджету виділяються кошти для лікування жінок, які мають абсолютні показання. Цього року у МОЗ запланували надати допомогу 573 жінкам. За перший квартал 2023 року з Вінницької області на лікування направлено 4 пацієнтки.

  • До війни державною програмою могли скористатися пари до 40 років, які мали трубний фактор непліддя. Зараз програмою можуть скористатися пари з будь-яким фактором непліддя, й ті, наприклад, в яких було в анамнезі ЕКО. До нас звертаються пари, ми дивимося усі аналізи й при необхідності дообстежуємо та скеровуємо на подальше лікування. Щороку державною програмою користуються понад 20 пар, – розповіла провідний спеціаліст по лікуванню неплідного шлюбу, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії обласного Центру планування сім’ї, репродукції людини і медико-генетичного консультування, обласного перинатального центру Світлана Гаврилюк.

Як можна скористатися державною програмою?

Пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря гінеколога й пройти відповідні обстеження. Після чого:

  • Жінка має звернутися у Центр планування сім’ї обласного перинатального центру клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова , у кабінет безплідного шлюбу (каб. 210, можна без е-направлення).
  • Чоловік звертається з електронним направленням до лікаря-андролога у Центр планування сім’ї обласного перинатального центру клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова (каб. 216А.).
  • Далі комісія скеровує пацієнтів до Клініки репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

З наказом Про затвердження Порядку направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти можна ознайомитися тут .

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *