На Вінниччині очікуються небезпечні погодні умови: ІІ рівень небезпеки

На Вінниччині очікуються небезпечні погодні умови: ІІ рівень небезпеки

За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології, 21 лютого в регіоні очікуються пориви вітру 25 м/с (II рівень небезпечності, помаранчевий).

  • Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць,- підкреслює начальник центру Юрій Власов.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій наголошують, що  під час значних поривів вітру необхідно прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні, на вулиці слід триматися якнайдалі ліній електропередачі, рекламних щитів, дерев, а також не паркувати поруч із ними автомобілі.

Також у Службі автомобільних доріг у Вінницькій області закликають громадян бути вкрай обережними та уважними й на дорогах.

Також вони інформують, що протягом вихідних шквальний вітер кидав зламані дерева та розвертав дорожні знаки.

  • Працівники підрядних дорожніх організацій прибрали з проїжджої частини гілки та дерева, що були пошкоджені через негоду та заважали руху транспорту. Доводилось і оперативно повертати на місця дорожні вказівники, аби не створювати незручності учасникам дорожнього руху, – зазначили у Службі автомобільних доріг.

У разі виникнення ускладнень в русі можна звернутися на “гарячу лінію” за телефоном – 067 400 60 80. Лінія працює цілодобово.

Як поводитись при сильному вітрі:

  • Всі вікна в будинку або квартирі при сильному вітрі повинні бути щільно закриті. З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки).
  • На вулиці слід триматися якомога далі від рекламних щитів і інших навісних конструкцій, ліній електропередачі, а також дерев. Потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів (дерев), що розгойдуються. Тому що вони можуть впасти.
  • У разі сильного раптового пориву вітру бажано сховатися в найближчому приміщенні або природному укритті, поки вітер не вщухне.
  • Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами. Найбільше це стосується тополь. Не треба паркувати під ними автотранспорт. Дерево може впасти або зламаються його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Особливо небезпечними є хворі і старі, а також дерева, що стоять окремо.
  • При падінні дерев чи гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами “101” або “103”.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *