На Вінниччині найчисельніша популяція зубрів: в лісах між Хмільником та Літином порахували тварин

На Вінниччині найчисельніша популяція зубрів: в лісах між Хмільником та Літином порахували тварин

Цьогоріч лісівники та мисливствознавці порахували чисельність тварин у лісах Вінниччини й знову виявили підвищення чисельності червонокнижних зубрів. Їх рахували в лісових угіддях ДП “Вінницький лісгосп”, на території колишніх Хмільницького та Літинського районів області.

В лісах між Хмільником та Літином проживає 110 європейських зубрів. Дані засвідчили, що в стаді минулого року народилося 9 теляток. Також з цієї кількості – 14 особин молодняка віком 2-4 роки. Популяція зубра є практично гендерно правильною, адже серед дорослого поголів’я нарахували 44 самців та 43 самки.

Про цьогорічний зимовий облік диких тварин розповіли в  пресслужбі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  • Основне стадо зберігає групу зубрів чисельністю 72 особини, близько двадцяти особин згуртувались в менше стадо і окремо ходять одинаки. Це зубри старшого віку, які уже не покривають самку, – розповів мисливствознавець Вінницького держлісгоспу Володимир Ткач, зауваживши, що як і минулого року, фахівцями спостерігається тенденція “розколу” в стаді.

Загалом чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин, приміром, в особливо сильні морози усе стадо збирається до купи, помітили лісівники, залишаючи в центрі теляток.

На збільшення чисельності тварин, крім природоохоронного статусу, впливає якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Звісно, є природні фактори – старіння зубрів, природна смертність, які теж щороку забирають кілька особин. А ще наших зубрів відловлюють та переселяють в інші регіони України. Загалом за минулі роки 30 вінницьких зубрів переїхало в різні куточки нашої країни – у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють із метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільності, яка в нас на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь.

Нагадаємо, що в 2020 році зуброва родина нараховувала 101 особину, з них 7 – молодняк. У 2021 році нарахували 107 особин, з них 12 – це молодняк.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *