На Вінниччині найбільше подорожчали цукор і яйця

На Вінниччині найбільше подорожчали цукор і яйця

Майже на чверть зросла ціна на цукор у жовтні цього року на Вінниччині. Ще більше, на 27,8 відсотка, додали у вартості курячі яйця.

Про це повідомляє обласне управління статистики, яке зазначає, що загалом продукти стали дорожчими тільки на 0,7 відсотка порівняно з вереснем.

У бік збільшення переписали цінники також на соняшникову олію. Її продають дорожче на 7,2 відсотка. Зросли ціни також на хліб, кисломолочну продукцію, м’ясо птиці, сало та молоко.

Жителям Вінницької області довелося більше платити (на 6,9%) за житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. Причина в тому, що підвищилися тарифи на опалення на 26,1%, а також подорожчав природний газ на 17,8 відсотка.

За проїзд у міжміських автобусах пасажири уже сплачують більше, ніж раніше, на 0,4%. Ціни на проїзд у міських автобусах, принаймні в обласному центрі, не змінилися. У Хмільнику з цим теж стабільно. Тим часом квитки на пасажирські потяги подешевшали на шість відсотків. Так стверджують в обласному управлінні статистики.

Фахівцям найскладніше пояснити, чому дорожчає цукор. За словами економіста Леоніда Козодоя, у період виробництва цукру з нового урожаю вартість продукції залишалася стабільною. В області уже зварили понад сто тисяч тонн цукру з буряків. Це найбільше порівняно з іншими регіонами держави. Окрім того, маємо перехідні запаси. Незважаючи на це, за кілограм цукру треба віддати 20 гривень, а деякі продавці на ринках просять на гривню більше.

Відомо, що уже вчора на полях ТОВ “Хмільницьке” було викопано останні гектари цукрових буряків , і вже на днях готуються завезти їх на Жданівський цукровий завод.

У Хмільнику цукор на прилавках супермаркетів можна придбати  по 20 гривень за кілограм, тоді як ще місяць тому можна було придбати не більше, ніж за 18 гривень. За десяток яєць у коробці хмільничани віддають майже 27 гривень, а за ті, що поштучно, першого гатунку – по 23 гривні.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *