На Вінниччині на півтора місяці встановлять заборону на вилов раків

На Вінниччині на півтора місяці встановлять заборону на вилов раків

У період з 15 серпня до 30 вересня 2023 року встановлюється заборона на вилов раків у водних об’єктах в районі діяльності Вінницького рибоохоронного патруля. 

  • Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час природного відтворення, створення сприятливих умов для виношування ікри, збільшення їх запасів з урахуванням рекомендацій Інституту рибного господарства НААНУ,йдеться в повідомленні Вінницького рибоохоронного патруля.

Наукові дослідження Інституту рибного господарства НААН України стверджують, що друга линька зазвичай починається з другої половини липня до другої-третьої декади вересня в залежності від погодних умов. У зв’язку із затримкою проходження першої линьки раків (до 15 діб) та швидкістю їх росту, що, в свою чергу, вплинуло на терміни проходження другої линьки.

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака.

Вінницький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номером (068) 018-37-52.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *