На Вінниччині досліджуватимуть стічні води для виявлення COVID-19 та грипу

На Вінниччині досліджуватимуть стічні води для виявлення COVID-19 та грипу

У Вінницькій області запроваджують новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип. Подібний метод уже діє в чотирьох областях України – Львівській, Чернівецькій, Кіровоградській та Дніпропетровській. І запровадили його з жовтня минулого року. Цього ж року такий метод запровадять ще в 5 областях – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій.

Як повідомили у МОЗ, над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ).

  • Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби). Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря,повідомили у  Міністерстві охорони здоров’я України.

Вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023, і його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за всебічного сприяння проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України. 

У планах проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» – продовжувати допомагати Україні у впровадженні інновацій для епіднагляду через закупівлю необхідних реагентів та витратних матеріалів для лабораторій, навчання лабораторних фахівців та епідеміологів, підтримку транспортування зразків для діагностики у визначених лабораторіях, розроблення стандартних операційних процедур, алгоритмів та рекомендацій щодо використання результатів епідеміологічного нагляду за стічними водами для прийняття поінформованих рішень у сфері громадського здоров’я, таких як раннє попередження про спалахи інфекційних хвороб та впровадження профілактичних заходів.

Фото – веб-сайт Міністерства охорони здоров’я.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *