На Вінниччині 6 померлих від коронавірусу: ситуація з захворюванням в Україні та нові симптоми

На Вінниччині 6 померлих від коронавірусу: ситуація з захворюванням в Україні та нові симптоми

Впродовж минулої доби, 3 жовтня, всіма лабораторіями  області методом ПЛР досліджено 300 зразків на COVID -19. Було виявлено 280 лабораторно підтверджених випадки захворювання, в тому числі й 52 випадки – серед дітей, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Про ситуацію із захворюванням на коронавірусну інфекцію у Вінницькій області поінформували у  Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

У повідомленні йдеться також і про те, що за останню добу не зареєстровано випадків захворювання серед медичних працівників.

На жаль, у Вінницькій області за останню добу зареєстровано 6 летальних випадків.

  • За останню добу  зареєстровано 6 летальних  випадків (4 випадки у м. Вінниця, 1 випадок у Літинському р-ні та 1 випадок у  Іллінецькому районі), – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, сьогодні у ефірі телемарафону заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів про ситуацію з захворюванням в Україні та чи будуть вводити обмеження.

  • Впродовж минулого тижня було зафіксовано майже 43 тисячі нових випадків захворювання на коронавірус, це на 3% менше, ніж позаминулого тижня. Тобто зараз ситуація з коронавірусною хворобою доволі стабільна, очікувана і відповідає сезонності. Ми очікували пікових показників в останній тиждень вересня та на початку жовтня, і тому зараз ми наближаємось до пікових показників захворюваності, – сказав Ігор Кузін.

За його словами, нині в України зайнято близько 16% лікарняних ліжок, і понад 7 тисяч людей потрапили в лікарню з цим діагнозом.

Також він сказав, що МОЗ не планує відновлювати повноцінні протиепідемічні норми по всій території країни, проте рішення про відновлення карантинних норм у повній чи частковій мірі може ухвалювати на своїй території місцева влада.

  • Зараз захворюваність на 30-32% менша, ніж в аналогічний період торік… Тому що частка вакцинованих людей зросла в 6 разів. І зараз ми маємо померлих в 6 разів менше, ніж в нас було в аналогічний період 2021 року. Тому вакцинація дійсно має доказову базу стосовно своєї ефективності і профілактики тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, – розповів Кузін.

До речі, з різних офіційних інтернет-джерел нам стало відомо, що симптоми коронавірусного захворювання змінилися. Якщо раніше здебільшого це було підвищення температури, нежить, кашель, пневмонії, то сьогодні хвороба в легких формах може даватися взнаки розладами кишково-шлункового тракту, а у складних — “бити” по серцево-судинній і судинно-мозковій системах і навіть проявлятись інсультом або інфарктом. І все це можливо на тлі нормальної температури тіла. Через таку підступність COVID-19 дуже важливо прислухатися до свого організму, залишатися вдома та негайно звертатися до лікаря за найменших проявів нездоров’я.

А нещодавно британські вчені назвали три нові симптоми коронавірусу і те, що жінки перебувають у зоні більшого ризику зараження коронавірусом. Фахівці пояснюють це тим, що, як правило, вони більше виконують домашню роботу, тому піддаються впливу мікробів від інших членів сім’ї.

Так, у своїх останніх наукових роботах британські вчені дійшли висновку, що:

  • біль у м’язах, стомлюваність і пухирі на ногах — симптоми, які вказують на зараження коронавірусом;
  • до третини людей із COVID-19 не виявляють жодних симптомів, але з такою ж імовірністю можуть поширити вірус серед інших;
  • відвідування будинків для літніх людей майже не впливає на випадки захворювання, тоді як передача вірусу від персоналу до персоналу може ще більше посилити його спалахи.

Ілюстративне фото – з доступних інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *