На Вінниччині 22% добутих лисиць виявились інфіковані сказом

На Вінниччині 22% добутих лисиць виявились інфіковані сказом

За останній рік чисельність лисиці різко зросла. За офіційною статистикою, її кількість з 48 тис. голів (2021 р.) збільшилась до 220 тис. голів (2023 р.). У деяких районах країни, за інформацією користувачів мисливських угідь, щільність лисиці вже сягає 20 голів на 1 тисячу гектарів. Про це поінформували в Українському товаристві мисливців та рибалок, передає NEWS Хмільника.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Вінницькій обласній військовій адміністрації ще 16 серпня 2023 року прийняла рішення посилити заходи профілактики щодо захворювання тварин на сказ.  Тож було вирішено створити бригади з відстрілу лисиці червоної та зменшити її чисельність до встановлених науково-обґрунтованих норм (0,5–1 голова на 1000 га угідь), добутих лисиць продіагностувати на сказ, провести кампанію з пероральної імунізації диких хижаків та забезпечити відсутність диких тварин, зокрема лисиць, у населених пунктах. Адже руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти. Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками.

  • З початку року, в тому числі в результаті діагностичного відстрілу, до ветеринарних установ Вінниччини було доставлено 140 голів лисиці червоної. У 31-ї особини з них, тобто 22%, в лабораторіях було виявлено вірус сказу. Це дуже великий процент захворювання лисиці на сказ. І це враховуючи те, що в області нещодавно проводилась пероральна вакцинація м’ясоїдних диких хижаків. Висновок один – потрібне значне і термінове регулювання чисельності лисиці. Заперечувати цей факт можуть лише невігласи і ті, кому байдуже на здоров’я тварин і людини, прокоментував ситуацію голова Вінницької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Карвацький.

Також в Українському товаристві мисливців та рибалок зазначили, що Вінницька область є однією з перших, хто почав проводити таку роботу, хоча ситуація зі сказом у цій області не найгірша. Тим часом місцева влада в деяких інших областях України не застосовують жодних дій, щоб врегулювати катастрофічну ситуацію з чисельністю хижаків і сказом, який шириться країною.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *