На що вакциновані українці витратили “ковідну” тисячу найбільше: на що ще зможуть витратити гроші

На що вакциновані українці витратили “ковідну” тисячу найбільше: на що ще зможуть витратити гроші

З початку запуску програми єПідтримка понад 7,2 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили. Які саме витрати у тренді в українців, і ще – на яку послугу зможуть витратити кошти окремі категорії громадян у другій половині січня, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на сайт Міністерства економіки України. 

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали:

  • книжкові магазини – 490 млн грн;

  • кінотеатри –  386 млн грн;

  • театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн

  • залізничні та авіа-пасажирські перевезення – 180 млн грн;

  • спорт – 146 млн грн.

В Міністерстві економіки наголошують, що з другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, віком від 60 років, матимуть можливість витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб.

На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється.

У книжкових магазинах країни розповіли, які книги найчастіше обирають українці. Популярністю користуються Стівен Кінг, українські письменниці Люко Дашвар і Світлана Талан. Також вибирають нон-фікшн, книги з психології та саморозвитку, книги з бізнесу. Багато громадян обирають і такі пропозиції, як набір книг за 999 гривень. Як зазначили в одному з видавництв, у топі продажів наразі «Відьмак» Анджея Сапковського, у суму 1000 гривень йде набір із 7 книг.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *