На полицях магазинів області може з’явитися небезпечне печиво

На полицях магазинів області може з’явитися небезпечне печиво

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів попереджає про небезпечне печиво з Румунії. У продукті виявили високий вміст отруйної речовини – акриламіду.

За інформацією Держпродспоживслужби, печиво експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ “ЛЬВІВІМПОРТ”, вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021).

  • Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучення з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, – йдеться в повідомленні установи.

Довідково:

Акриламід офіційно визнаний канцерогеном у багатьох країнах світу. Сполука утворюється природним чином у харчових продуктах при випіканні та обсмажуванні при температурі вище 120°C та зниженій вологості.

Акриламід присутній у таких продуктах як печиво, пряники, готові сніданки, кава та картопляні чипси. Цей канцероген абсорбується організмом через ШКТ та поширюється по всіх органах. Найбільш шкідливий для дитячого організму.

Акриламід у високих кількостях негативно впливає на нервову систему людини. Міжнародне агентство по дослідженню раку (IARC) визначило акриламід як канцероген групи 2А. Це маркування означає, що речовина здатна викликати розвиток раку.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *