На хмільницькому небі можна побачити комету, за якою спостерігають астрономи в усьому світі

На хмільницькому небі можна побачити комету, за якою спостерігають астрономи в усьому світі

Комета Neowise, що наближається до Землі — це одна з небагатьох комет, яку можна побачити неозброєним оком в XXI столітті. Як пишуть різні джерела, на небі комета з’явилася ще у березні, а максимально до Землі вона наблизиться 23 липня. Але хмільничани можуть не боятися – жодної загрози вона не становить, адже пролетить за 103 млн кілометрів від нашої планети. Наступного разу комета наблизиться до нашої планети лише за 6 800 років, тому лише зараз і до кінця липня її можна буде побачити.

Хмільничанин Руслан Царук сфотографував одне з найцікавіших космічних  явищ. Він фотограф-любитель, який у своєму розпорядженні має професійний Олімпус. Зізнається, що прочитавши у новинах про комету, яку вважають найяскравішою за останні сім років, дуже захотів закарбувати її на своїх світлинах.

  • Я зайшов в спеціально створену для фотографів групу і запитав у колег, коли видно і де можна побачити комету. Фотографував о третій ночі, оскільки саме вночі її й видно. На жаль, її практично не видно неозброєним оком, мабуть, через світлове забруднення від міста. Побачив її лише на фото. Думаю, люди зможуть її побачити в бінокль, – розповів Руслан.

Світлину комети Руслан Царук розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці, в коментарях до якої написав, що комету можна побачити “на півночі, нижче і правіше великої ведмедиці”. Тож якщо хмільничанам буде цікаво,  – варто лише озброїтись біноклями і пожертвувати однією годиною нічного сну.

Довідково: Офіційно комета, яка є найяскравішим подібним об’єктом за останні сім років, відома як C/2020 F3. Її помітили за допомогою супутника Neowise в кінці березня. Комета успішно пережила зближення з Сонцем і досягне точки найбільшого зближення з нашою планетою наступного тижня. 23 липня, хоч вона і наблизиться до Землі, дистанція до неї дорівнюватиме 400 відстаням до Місяця. З середини місяця її можна буде спостерігати всю ніч. За якийсь час вона зникне, продовживши свій шлях Сонячною системою.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *