На Хмільниччині вшанували пам’ять учасника АТО/ООС Андрія Сторожука, який рік тому поблизу Мар’їнки загинув від снайперської кулі

На Хмільниччині вшанували пам’ять учасника АТО/ООС Андрія Сторожука, який рік тому поблизу Мар’їнки загинув від снайперської кулі

24 вересня рівно рік, як загинув від ворожої кулі наш земляк, житель села Педоси, старший солдат Андрій Сторожук. Біля Хмільницького військового комісаріату відбулося вшанування пам’яті військовослужбовця, сина, тата і чоловіка, який ціною власного життя боронив суверенітет і цілісність України, а на його честь встановлено Меморіальну дошку.

На відкритті Меморіальної дошки були присутні мама і дружина загиблого, рідні та друзі, його побратими, військовослужбовці, а також представники влади міста, голова райдержадміністрації Максим Мазурик і голова районної ради Зоя Бонсевич, заступник військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату, підполковник Ігор Гончарук, представники Спілки учасників АТО міста Хмільника й Хмільницького району, громадськість.

 

Виконуючий обов’язки військового комісара Хмільницького ОРВК, майор Олег Прокопович коротко розповів присутнім про військову службу загиблого солдата. Меморіальну дошку відкрив старший солдат, житель Хмільницького району Михайло Машталер. На його руках помер Андрій Сторожук, вони разом виконували бойове завдання.

  • Дехто забуває, що нині триває війна. Справжня війна, за незалежність, за те, щоб діти ходили в школу, щоб ми збирали свій урожай, – десятки, сотні військовослужбовців під Марїнкою, під Водяним, під Кураховим і Павлополем захищають нашу українську землю. Рік тому ми втратили… Це дуже велика втрата і для родини, і для громади, і для нашого військового комісаріату. Кожного разу, коли я спілкуюсь з молоддю, з військовослужбовцями, я згадую Андрія. Він завжди задавав мені запитання: «А що б ти зробив? Що б кожен з нас зробив для того, щоб ми жили на незалежній землі, розмовляли українською мовою, будували нашу незалежну державу?» Я впевнений, що його смерть недаремна, він є взірцем для всіх військовослужбовців,і ми будемо й надалі в його світлу пам’ять боротися за незалежність України,сказав заступник військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату, підполковник Ігор Гончарук.

Пам’ятати про хлопців і Андрія, які віддали свої життя на Сході України, – дуже важливо й безцінно, – сказав голова Хмільницької райдержадміністрації Максим Мазурик.

Голова Спілки учасників АТО м. Хмільника й Хмільницького району Валентин Ковальський зазначив, що Андрій Сторожук був членом спілки, завжди приходив на допомогу. Він охарактеризував його як позитивного справжнього патріота. І згадав про законні права маленького сина Андрія, який претендує на отримання земельної ділянки. Він звернувся до присутніх представників міської ради, аби вони допомогли швидше вирішити це питання.

Пам’ять Андрія і всіх загиблих на Сході вшанували хвилиною мовчання, після чого настоятель храму першоверховних святих апостолів Петра і Павла Іван Пукас звершив поминальну панахиду.

Далі присутні поклали квіти до Меморіальної дошки.

 

Також майор Олег Прокопович презентував присутнім “Книгу пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, жителів м.Хмільника та Хмільницького району, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України”. Книга пам’яті та Меморіальна дошка розроблялись за ініціативи та під керівництвом військового комісара Хмільницького ОРВК, підполковника Андрія Охріменка.

По завершенні рідні загиблого, друзі та військовослужбовці, представники Спілки учасників АТО, особовий склад Хмільницького ОРВК із майором Олегом Прокоповичем та підполковником Ігорем Гончаруком відвідали могилу Андрія Сторожука, де поклонилися його безсмертній славі та подвигу.

Довідково: Андрій Юрійович Сторожук народився 13 березня 1992 року в Харкові. Закінчивши у 2007 році харківську загальноосвітню школу, пішов навчатись у коледжі. Трудову діяльність розпочав на станції технічного обслуговування. В подальшому переїхав на постійне місце проживання у село Педоси, до родини батька. У 2015 році одружився, а в 2017-му народився син. Під час оголошення мобілізації виявив бажання проходити військову службу та 9 березня 2015 року Хмільницьким ОРВК Вінницької області був призваний на військову службу до лав Збройних Сил України. Службу проходив у складі військової частини А1965 на посаді номера обслуги. Звільнений у запас 20 квітня 2016 року.

26 січня 2018 року уклав контракт на проходження військової служби, яку проходив у військовій частині А3091 на посадах водія та старшого навідника. У період з 15.04.2018 по 29.04.2018 років брав безпосередню участь в антитерористичній операції та в період з 30.04.2018 по 2906.2018 років – безпосередню участь в Операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей у складі військової частини А3091.

4 вересня 2018 року був прийнятий на військову службу за контрактом до Хмільницького ОРВК, де проходив службу на посаді водія відділення забезпечення. Потім був відкомандирований на посаду старшого механіка – водія І механізованого відділення 2 механізованого взводу 7 механізованої роти 3 механізованого батальйону військової частини А0666.

24 вересня під час виконання бойового завдання в районі проведення ООС поблизу населеного пункту Мар’їнка Донецької області внаслідок пострілу снайпера отримав вогнепальне поранення грудної клітки, несумісне з життям. Поховали 27 вересня на сільському кладовищі с. Педоси.

Нагороджений Відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». Указом Президента України від 11 лютого 2020 року «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *