На Хмільниччині вшановують Героїв Небесної Сотні до 7 роковин розстрілів на Майдані

На Хмільниччині вшановують Героїв Небесної Сотні до 7 роковин розстрілів на Майдані

Завтра, 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні  — пам’ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятні заходи зі вшанування учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні почалися цього тижня. День Героїв Небесної сотні – 20 лютого, – встановлений указом президента у 2015 році.

До 7 роковин наймасовіших розстрілів протестувальників під час Революції Гідності цьогоріч розпочато інформаційну кампанію під назвою «Вдячні за свободу». Хмільничан закликали приєднатися до інформаційної кампанії.

Цим слоганом вшановували героїв Майдану й раніше. Але цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв.

На цьому фото художник Микола Гончаров зобразив поруч із написом на чорному тлі силуети гвоздик. Крізь одну з них, обв’язану синьо-жовтою стрічкою, видніється небесна блакить. Інші, червоні, символізують пролиту кров – ціну свободи.

Цей загальний візуальний образ, а також портрети героїв Небесної Сотні, стали основою для соціальної реклами до пам’ятної дати по всій країні.

Хмільницька міська рада пропонує хмільничанам долучатися до інформаційної кампанії та поширювати графічні й текстові матеріали на своїх ресурсах чи сторінках у соціальних мережах.

20 лютого, з 19:00 до 23:00, відбудеться традиційне запалення «Променів гідності» на алеї Героїв Небесної Сотні та представленнямультимедійного проєкту «Сторожа гідності».

Також в межах кампанії  жителям громади пропонується ознайомитися з новими роликами, присвяченими Героям Небесної Сотні, з циклу «Характери гідності».

Відеопроєкт уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує 38 відео. Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення героїв Небесної Сотні.   Усі випуски доступні на  ютуб-каналі Національного музеюРеволюції Гідності.

Історичну довідку про Революцію гідності та Героїв Небесної Сотні можна буде переглянути за посиланням

На своїй сторінці у соцмережі хмільницький волонтер Микола Михальнюк написав:

  • 20 лютого, субота, о 10 .00 відбудеться мітинг -реквієм та покладання квітів до пам’ятника Небесній Сотні. Приурочено сьомій річниці Революції гідності. Будь ласка, не будьте байдужі. Люди віддали своє життя за Україну. Наш обов’язок вшановувати память про них.

А в сільських бібліотеках впродовж цього тижня проходять заходи до вшанування пам’яті полеглих на Майдані. Наприклад, у Куманівецькій сільській бібліотеці в пам’ять про Героїв Майдану діти намалювали малюнки, присвячені річниці подій на Майдані і взяли участь в акції «Подаруй свого Янгола Героям Небесної Сотні». Діти виготовляли Янголів із паперу як уособлення Героїв Небесної Сотні, які, навіть відійшовши у вічність, продовжують бути Янголами – охоронцями для України, оберігати з небес нашу свободу і кордони.

Дитячі малюнки представлені на виставці малюнків «А сотню вже зустріли небеса».
 Кращі роботи представлені на виставці «Загиблим на Майдані присвячується…» у будинку
культури Хмільницької міської ради.
Своїх власноруч виготовлених Янголів діти та працівники сільського будинку культури
прикріпили до фотографій висвітлених подій, які відбувалися на Майдані у Києві по
вулицях Грушевського та Інститутській у лютому 2014 року.

 

Довідково:

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними прокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *