На Хмільниччині розпочалась призовна кампанія “Весна-2021”

На Хмільниччині розпочалась призовна кампанія “Весна-2021”

На Вінниччині активно проходять контрольні медичні огляди призовників та перевірка готовності до початку призовної кампанії “Весна-2021”.

Сьогодні на базі Хмільницького об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – Хмільницький військовий комісаріат) відбувся огляд призовників обласною медичною комісією та попередній відбір представниками Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України. 

Завершальні заходи призовної кампанії відбуваються з врахуванням усіх протиепідемічних заходів. Усім юнакам, в яких немає засобів захисту, видають маски. Призовники дотримуються дистанції, а на дільницю заходять по 5 осіб. Перед входом до приміщення усі проходять температурний скринінг.

Оскільки до Хмільника приїжджають з різних територіальних громад, то після проходження кожною громадою обласної комісії всі присутні на дільниці виходять на вулицю, а приміщення дезінфікують та провітрюють. Все робиться для того, аби максимально убезпечити людей від зараження на коронавірусне захворювання.

Про початок призовної кампанії розповів військовий комісар,  підполковник Андрій Петрович Охріменко:

  • Взагалі процес призову досить тривалий. Спочатку призовників (з 17 років) приписують до призовної дільниці та  видають приписне посвідчення, а коли юнакам виповнюється 18 років, їх викликають на засідання районної призовної комісії. Варто зазначити, що юнаки проходять дуже ретельний медичний огляд, включно із додатковими медичними обстеженнями. Призовників із захворюваннями в  жодному разі не призиваємо.  І навіть якщо призовники проходять районну медкомісію, їх все одно оглядають лікарі обласного рівня. Те ж, що й зараз відбувається у нас.

За словами Андрія Петровича, раніше огляд обласної комісії відбувався у місті Калинівка, але в зв’язку з децентралізацією, проходить у Хмільнику.

1 квітня відбудеться наступний, завершальний етап – засідання призовної районної комісії, після чого призовники відбудуть до своїх військових частин. Уже на комісії будуть враховуватися побажання призовників, де вони хочуть служити, хоча крім побажань, у кожному військовому формуванні є певні вимоги.

Під час розмови Андрій Охріменко розповів і про те, що нині найбільше хвилює батьків юнаків, які йдуть служити в Збройні Сили України. Насамперед, це те, чи відправляють призовника на Схід України. І ці хвилювання зрозумілі. Тому Андрій Петрович наголосив, що в жодному разі він не може бути залучений до проходження служби в ООС.

  • Багато батьків цікавляться, яка ситуація із дотриманням протиепідемічних заходів у військових частинах. Мушу сказати, що з цим у нас досить строго. На обласний збірний пункт, що в місті Козятині, всі призовники обов’язково відбувають з тестом на коронавірусне захворювання. Здають його за добу або дві, тим більше, що у нас є вимога, щоб жоден військовозобов’язаний із лабораторно підтвердженим тестом на COVID у збірний пункт НЕ потрапив. А після приїзду у військову частину призовники проходять двотижневу обсервацію, і лише потім приступають до виконання своїх обов’язків, – наголосив Андрій Охріменко.

За словами військового комісара, із зони відповідальності Хмільницького територіального центру (а це Уланівська, Хмільницька і Війтівецька громади) планують призвати до лав Збройних Сил України 35 строковиків. Можливо, їх буде навіть більше, адже на дільницю прийшла більша кількість юнаків.

За офіційно працевлаштованими призовниками зберігається робоче місце з виплатою середньомісячної заробітної плати на весь період проходження військової служби. Під час призову держава виплачує допомогу.

Варто також зазначити, що не всіх громадян призовного віку призивають на службу. Є й такі громадяни, які мають право на відстрочку, і такі, що взагалі не підлягають призову. Про це прочитаєте в наступних наших матеріалах.

Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *