На Хмільниччині проводять роз’яснювальну роботу щодо заборони спалювання сухої рослинності

На Хмільниччині проводять роз’яснювальну роботу щодо заборони спалювання сухої рослинності

Рятувальники неодноразово закликали громадян до того, щоб люди не спалювали сміття і суху рослинність, щоб не нищили природу та берегли здоров’я та життя своє та оточуючих.

Рятувальники проводять профілактичні рейди та роз’яснювальну роботу з населенням щодо заборони спалювання сухої рослинності на відкритих територіях. Адже попри численні застереження  люди вперто продовжують ігнорувати всі правила, і, щойно стовпчики термометра піднімаються вгору – люди починають спалювати разом із минулорічною сухою травою весь мотлох та сміття, що збирають на подвір’ях. Такі вчинки є недопустимими, особливо зараз, коли в нашій країні війна. І вогнеборці постійно наголошують, що такі дії можуть розцінюватися як диверсія.

Сьогодні працівники Хмільницького районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області провели роз’яснювальну роботу щодо попередження пожеж та загорянь в лісах та екосистемах на території Хмільницького району та порядку спільних дій в разі їх виникнення з працівниками Хмільницького лісництва ДП “Вінницький лісгосп”. Нагадаємо, що цивільним жителям Вінницької області заборонено ходити в ліс.

  • Пожежі на відкритих територіях та в природних екосистемах вимушені щодня ліквідовувати рятувальники ДСНС. Окрім того, що виїзди на гасіння таких пожеж зв’язують руки нашим вогнеборцям та відбирають сили для більш нагальних викликів, вони ще й несуть загрозу національній безпеці нашої країни, яка перебуває у стані війни. Так, з наближенням пожежонебезпечного періоду значно збільшується ризик перекидання вогню на лісові масиви, гасіння яких вимагає значних ресурсів – як людських, так і матеріальних, – наголосив провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмільницького районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області Дмитро Іщук.

Дмитро Іщук, зокрема, повідомив, що з початку року працівниками Хмільницького РУ Головного управління ДСНС в області проведено 6 профілактичних рейдів для недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах, під час яких притягнуто до відповідальності 5 осіб. Також він нагадав хмільничанам про відповідальність за спалювання сухої рослинності.

Так,  за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу вогнем для громадян передбачено штраф у сумі від 4 590 до 15 300 грн, для посадових осіб – від 10 710 до 30 600 грн.

У разі ж завдання природі великого збитку передбачена і кримінальна відповідальність.

Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото надані  Дмитром Іщуком.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *