На Хмільниччині парафія московського патріархату перейшла до ПЦУ

На Хмільниччині парафія московського патріархату перейшла до ПЦУ

Це поки що єдина парафія УПЦ московського патріархату у Хмільницькому районі, яка разом із настоятелем церкви перейшла до ПЦУ. Про їх приєднання до Хмільницького благочиння Вінницько-Тульчинської єпархії Првославної Церкви України повідомив на своїй сторінці у соцмережі FB настоятель храму першоверховних апостолів Петра і Павла Іван Пукас.

Він, зокрема, зазначив, що до Хмільницького благочиння приєдналися села Слобода Кустовецька, Червоний Степ і Малий Остріжок разом із настоятелем, протоієреєм Василем Цибулею.

  • Вдячний парафіянам даних сіл за їхню рішучість в цей важкий для нас час. Окрема подяка Олександру Степановичу. Бажаю отцю Василю і нашим парафіянам Божої милості в утвердженні Помісної Православної Церкви України. Двері нашої церкви відкриті (митрополит Епіфаній)., – написав Іван Пукас.

Довідково:

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну в різних регіонах України парафії МП почали переходити до церкви України. Наприклад, на Хмельниччині станом на 24 березня перейшло 7 парафій.

А в Чернігівській області, частину якої нещодавно було звільнено від окупантів і де на окупованих територіях переслідувались священнослужителі, було зруйновано багато храмів, – перейти з Московського патріархату до ПЦУ виявили бажання більше сотні громад, і це число з кожним днем зростає.

За інформацією пресслужби ПЦУ, за місяць повномасштабного вторгнення юрисдикцію на користь ПЦУ змінили парафії у Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській, Рівненській, Волинській, Київській та Черкаській областях. Зокрема у лоно помісної церкви перейшли громади двох монастирів на Львівщині.

Цікаво, хто на Хмільниччині наважиться покинути російську церкву наступним? Чи що має статися, щоб цей перехід відбувся?

Ілюстративне фото – LB.ua

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *