На Хмільниччині через газовий стояк мало не загорілась хата

На Хмільниччині через газовий стояк мало не загорілась хата

Вчора надвечір, 21 грудня, у селі Білий Рукав, що на Хмільниччині, у приватному домоволодінні відбулося загоряння газового стояка.

Близько 17-ї години до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про загоряння газового стояка, на виклик терміново виїхав черговий караул ДПРЧ-9.  На подвір’ї, де відбулося загоряння, уже були газовики, які вчасно перекрили газ.

  • Рятувальники прибули на місце о 17.17. Загоряння відбулося, але його ліквідовано до прибуття пожежного підрозділу.  Причиною загоряння стала розгерметизація газопроводу з дією сторонього потенціалу. Якби гозовики вчасно не перекрили газ, то міг загорітися будинок.  На жаль, в зв’язку з загорянням було знищено фланцеву прокладку та газовий редуктор. Подібне уже було на початку цього року, дякувати Богу, тоді  трагедії теж вдалося уникнути. – повідомив спеціально для NEWS Хмільника фахівець сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у Хмільницькому районі Дмитро Іщук. 

Подібні ситуації вказують на те, що власникам приватних будинків варто постійно дбати про свою безпеку, і вчасно перевіряти газові стояки на можливий витік газу.

Напередодні опалювального сезону задля власної безпеки та безпеки близьких кожен споживач газу має подбати про стан газових мереж свого помешкання, – повідомляє РГК “Вінницягаз”.

З 2018 року послуга з технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж не є монопольною та надається на договірних засадах. Споживач самостійно обирає виконавця робіт серед спеціалізованих організацій, які мають відповідний дозвіл державного зразка. Тарифом на розподіл природного газу ця послуга не передбачена.

При проведенні технічного огляду внутрішньобудинкових мереж фахівці компанії здійснюють візуальний огляд та приладове обстеження мереж на наявність витоків газу. Усувають виявлені витоки, забезпечують герметичність різьбових з’єднань та заміну ущільнюючих матеріалів. За бажанням клієнта здійснюється безоплатна заміна кранів та гнучких рукавів до газових приладів, при наявності матеріалів у споживача.

Фото – te.20minut.ua

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *