Митрополит Вінницький і Барський Симеон благословив хмільничан на обласному фестивалі “Скарби Поділля”

Митрополит Вінницький і Барський Симеон благословив хмільничан на обласному фестивалі “Скарби Поділля”

У Вінниці відбувся ХІІ обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля», присвячений 28-й річниці незалежності України..

Участь в обласних заходах з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України взяла і делегація з нашого району на чолі із керівництвом Хмільницького району.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон разом із митрополитом Вінницьким і Брацлавським Романом оглянули і нашу виставкову світлицю, де високе духівництво зустріли хлібом-сіллю. Благословивши всіх присутніх Митрополит Вінницький і Барський Симеон теплими словами відзначив Хмільниччину, щедру на працьовитих, талановитих, творчих і здібних людей.

Також в рамках фестивалю, з метою наповнення виставкової експозиції «Вроди, Боже, хліб смачний, подаруй нам мир святий», з подальшою передачею для воїнів в зону проведення Операції об’єднаних сил, було надано три запашні домашні хліби.

Одна з найкращих майстринь ручної вишивки Ольга Троцька (с.Скаржинці) представила на ХІІ обласному фестивалі народної творчості «Скарби Поділля» найкращі свої роботи. За участь в обласному святі пані Ольга отримала Подяку Вінницького обласного центру народної творчості.

Вперше було реалізовано мистецький проект – показ етномоди “Традиція в часі”, мета якого – показати, розвиток традиційного костюма Східного Поділля, продемонструвати відроджені та відтворені традиційні строї, звернути увагу, як цікаво і гармонійно виглядає традиційний одяг в поєднанні з сучасним, як етноелементи збагачують і прикрашають моделі сучасних дизайнерів.
В проекті взяли участь майстрині Вінницької області з вишивки, ткацтва, виготовлення традиційних прикрас, які демонстрували власні вироби, а також вінницькі модельєри з колекціями одягу в етностилі.

А святкові заходи на майдані «Водограй» продовжив мистецький проект «Молодь – майбутнє України», на якому Хмільницький край представила молода виконавиця Дана Омельчук (с.Великий Митник) з піснею «Грай, музико, грай!»

Участь у наповненні святкової районної світлиці, яка була представлена на обласному святі, короваями, хлібами та різноманітною випічкою взяли голови Куманівецької, Скаржинецької, Сьомаківської, Широкогребельської, Порицької, Лознянської, Лозівської, Кропивнянської, Сальницької, Сулківської, Уланівської, Великомитницької, Кустовецької, Великоострожоцької, Рибчинецької, Терешпільської, Березнянської, Кривошиїнської, Пустовійтівської, Петриковецької, Мар’янівської, Терешпільської, Маркушівської та Слобода Кустовецької сільських рад.

Про це повідомляє офіційний веб-сайт Хмільницької РДА
Фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *