“Ми це так не залишимо”, – кажуть родичі потерпілих, які отруїлися пестицидами в Широкій Греблі

“Ми це так не залишимо”, – кажуть родичі потерпілих, які отруїлися пестицидами в Широкій Греблі

Широкогребельчанка Тетяна Карпина – родичка людей, які отруїлися пестицидами внаслідок обробки поля з ріпаком. Жінка налаштована рішуче, адже, впевнена, через необачність керівництва агрохолдингу, яке проводило обробку полів, постраждали її двоє внуків, невістка і дочка.

  • Хіба так можна робити? Обробка полів проводилася дронами надвечір в неділю 23 липня. Ні перед цим, ні наступного дня нам про це ніхто нічого не сказав. А люди хто працював на городі, хто їв овочі з городу. Спека, люди повідчиняли на ніч вікна, щоб трохи провітрити кімнати, – розповіла нашому виданню обурена пані Тетяна. 

За словами Тетяни Карпиної, вдень, коли припекло сонце, вже було видно пошкоджений урожай, а надвечір людям вже було зле.  Люди скаржилися на печіння в горлі, також сильно пекли очі, були блювота і температура, а в декого підвищився тиск за 200. У дітей виникла алергія.

Під час розмови з пані Тетяною стало відомо, що до лікарні знов привезли 12-річну дівчинку з температурою.

  • Троє дітей були в реанімації у важкому стані. Зараз їхній стан стабілізувався, і дітей перевели до дитячого відділення. Мені не так жаль власної праці, вирощеного урожаю, як здоров’я моїх рідних, односельців. В сусідів он взагалі нічого немає, все пропало,бідкається пані Тетяна.

За словами Тетяни Карпиної, керівник фермерського господарства прийшов до постраждалих лише на другий день після їх отруєння. А під час розмови сказав, що йому нічого не буде, натомість пообіцяв купити їм овочів, яких у людей вже немає. І вважає, що винні ті, хто проводив обробку поля пестицидами, тобто фірма, яку замовили для обробки земель квадрокоптерами.

  • Ми не віримо, що винна та фірма. Винне керівництво, яке не попередило людей про обробку землі ядами. Ми будемо добиватися справедливого рішення, підемо до останнього, ми мовчати не будемо, – сказали постраждалі.

Потерпілі, які знаходяться на лікуванні в лікарні, написали у поліцію заяви. Також потерпілі широкогребельчани, серед яких не лише ті, хто знаходиться в лікарні, написали колективне звернення начальнику Хмільницького районного відділу поліції Валерію Романюку. Звернення підписало 15 осіб. У зверненні широкогребельчани просять правоохоронні органи направити комісію для встановлення розміру збитків, а також просять притягнути до відповідальності винних у масовому отруєнні людей.

Публікуємо колективне звернення:

Нагадаємо, цього тижня у селі Широка Гребля люди отруїлися пестицидами, якими місцеве фермерське господарство обробляло поле з ріпаком. Станом на 12 годину 25 липня було відомо про вісьмох постраждалих. За фактом отруєння жителів Хмільницького району поліцією розпочато розслідування, відкрито кримінальне провадження.

Жителі Широкої Греблі отруїлися пестицидами після обприскування полів

Спілкувалась Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *