“Музика понад часом”: у хмільницькому міському парку відбувся обласний культурно-мистецький захід

“Музика понад часом”: у хмільницькому міському парку відбувся обласний культурно-мистецький захід

На вихідних жителі та гості нашого славного міста Хмільника долучилися до обласного культурно-мистецького заходу, присвяченого 30-ій річниці Незалежності України.

У день культурного заходу, 7 серпня, у міському парку відпочинку імені Т.Г.Шевченка відбувся марафон класичної музики у виконанні творчих колективів Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича. Обласний культурно-мистецький проєкт “Музика понад часом” об’єднав любителів класичної музики та всіх шанувальників художнього мистецтва. Міський парк став майданчиком прогулянок для закоханих пар та сімей з дітьми, адже для всіх вікових груп було передбачено різні розваги.

Хмільник такого ще не бачив! Над містом лунали всесвітньовідомі твори музичних класиків, мелодії з кінофільмів та мультфільмів тощо. Хористи й оперні солісти дивували своїм співом та зачаровували. А хмільницькі випускники подарували присутнім танець.

Перед хмільничанами й гостями нашого міста виступили:  квартет «Гальярда» в унікальному складі (флейта, гобой, фагот, клавішні), Подільський камерний хор «Леонтович-капела», солісти філармонії: народна артистка України Ірина Швець (сопрано), Герард Карпенко (баритон), Олександр Онофрійчук (тенор), Наталія Бурмістрова (меццо-сопрано). Симфонічний оркестр обласної філармонії під керівництвом маестро Георгія Куркова представив грандіозну програму «Хіти з екранів»: глядачі почули відому увертюру М. Лисенка «Тарас Бульба» та кращі твори українських композиторів М. Скорика, С. Гулака-Артемовського та Д. Савенко, а також відомі саундтреки з культових кінофільмів –  «Зоряні війни», “Титанік”, «Гаррі Поттер», мультиків “Ну, постривай”, “Простоквашино”, “Бременські музиканти” тощо. Під знайомі веселі мелодії хмільничани навіть підтанцьовували.

Далі від головної сцени міста розташувалися виставки музеїв: історичного музею Хмільника, разом із картинами хмільницьких митців: Анатолія Афанасенка, Ральфа Скульбашевського – яких уже давно немає з нами, та Дмитра Власійчука й Аліси Євстаф’євої – які й надалі продовжують творити й прославляти рідний край своїм мистецтвом.

Історичний музей імені Василя Порика представив увазі відвідувачів світлини та історичні факти з життя героїв-земляків часів Другої світової війни, а також видатного українського Кобзаря, ім’ям якого названий міський парк  – Т. Г. Шевченка.

Працівники обласного художнього музею розгорнули виставку факсимільної репродукції творів живопису XVIII—XX століть всесвітньовідомих художників Марчелло Бачареллі, Ж. Лампі Старшого,Р. Шустера, Б. Роде, А. Шрейєра, Л. Майє, О. Фроммеля, О. Росліна, М. Квадаль, Г.Кюгельгена, Я. Мізевича, І. Ясинського, Ю. Сімлера, Т. Гольпайна, І.Репіна та інших видатних митців, у тому числі і сучасних. Музей П. І. Чайковського та Н. Ф.фон Мекк – філія обласного краєзнавчого музею вперше для гостей фестивалю презентували партитуру опери М.Глінки «Життя за царя» (Іван Сусанін), видання 1860-х років.

Картини художників Вінниччини на музичну тематику доповнили та прикрасили загальний вигляд мистецького різноманіття. Мистецькі роботи Олександра Рожкова, Григорія Зорика, Оксани Висоцької, Володимира Дворецького, Олени Рязанцевої, Миколи Загороднього, Михайла Громова, Сергія Бартка і Тамари Любінської приковували погляди хмільничан і гостей міста, люди зупинялись і фотографували вподобані  роботи.

Відвідувачі культурно-мистецького заходу “Музика понад часом” гуляли парком, слухали гарні мелодії, роздивлялись продукцію, яка була виставлена на продаж. Для дітей також були цікаві розваги: вони могли пострибати на батутах, прокататися на електросамокатах чи катамаранах у супроводі дорослих. Родзинкою свята став костюмований бал від вінницького театру. З переодягненими у одяг з раннього модерну  вінничанами могли сфотографуватися всі охочі. Дітки зацікавились також розписом імбирного печива. Свої авторські імбирні пряники у хмільницькому парку представила вінничанка Лора Григорук. Дітки залюбки розмальовували натуральне печиво, прикрашали його різними посипками, та мали змогу забрати своє печивко собі.

 

 

 

На свято музики прибуло багато гостей. Гостинне місто і позитивна атмосфера дуже  сподобались відвідувачам, а голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов, який також був присутній на заході, вважає, що Хмільник має туристично відродитись.  Він сказав, що  місто має достатній потенціал для туризму, адже “тут лише один знаменитий палац графа Ксідо вартий уваги”.

Автор тексту і фото Алла Корнієнко.

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *